KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: Švédsko plánuje zrušit dětské sňatky migrantů. To je na ovace. A kamenování? Vítejte ve 21. století, kde středověk vol

"Švédsko doposud uznávalo zahraniční „dětské sňatky“ migrantů tehdy, pokud jsou legální v zemích, kde byly uzavřeny. Nyní mají být tato manželství zrušena. Švédsko tak snad alespoň v něčem vykročí proti invazi středověku," píše dnes v komentáři Tomáš Vyoral.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Úřady navíc pro migranty vydaly informační přehled ohledně dětských sňatků. V něm se píše, že sex s dětmi mladšími 15 let je zločinem, i když je dítě registrováno v manželství. A to už je, sami uznáte, silný kalibr. Ďábel totiž tkví v neinformovanosti, nikoliv v nepřizpůsobivosti.

„Se stejným problémem jako Švédsko se potýkaly i další evropské země jako je Německo, Dánsko a Nizozemsko, které od migrační krize z roku 2015 již své zákony přezkoumaly. Švédsko sňatky osob mladších 18 let zakazuje,“ píše například server iDnes, který o problematice informoval.

„Snahy zpřísnit zákony o rodině ve Švédsku následují poté, co byla podobná opatření zavedena v Německu. To od roku 2014 přijalo více než 1,6 milionu žadatelů o azyl, hlavně z Blízkého východu a z Afriky.“

Práva žen nebo kamenování také podle země původu?

Je zarážející, že dětské sňatky jsou ve Švédsku u migrantů (předpokládám z Blízkého východu a Afriky), kteří jsou ve Švédsku natrvalo – nebudeme si nic nalhávat – několik let v pořádku. Jak to pak mají třeba s kamenováním nebo právy žen u migrantů, kterým poskytla země azyl? Taky jim nechávají volnou ruku na základě zákonů země původu?

Ilustrační foto

KOMENTÁŘ: V Belgii přejmenují „vánoční“ trhy na „zimní“. A s ničím to nesouvisí!

Další zajímavou informací je, že to byli „žadatelé o azyl z Afriky“. Já stále nemohu z paměti vymazat ty davy inženýrů a lékařů ze Sýrie, kterými měla být Evropa obohacena. Ač jsem si vědom toho, že takové štěstí bychom si my Evropané ani nezasloužili, tak nám nikdo nevysvětlil, kam ta syrská elita nakonec zmizela…

Když nevíte coby, vydejte nařízení… nebo informační brožurku

A pecka je taky následující: „Švédské úřady vydaly pro nově příchozí migranty informační přehled týkající se dětských sňatků. Píše se v něm, že sex s dětmi mladšími 15 let je zločinem, i když je dítě registrováno v manželství. Sex bez výslovného souhlasu obou partnerů - a to i v manželství - znamená znásilnění. A kterákoli osoba má právo na rozvod, i když s tím manžel či manželka nesouhlasí.“

Tak o tom to je. Chyběl jenom informační přehled! A to vás to jako, soudruzi, nenapadlo dříve? To už vás i ti Francouzi s Němci strkají do kapes. To není zrovna správná vizitka hodná multikulturního ráje!

No, my, kteří o dění ve Švédsku alespoň občas zavadíme, jsme už nad touto vlajkovou lodí bezpečnosti a fungujícího sociálního systému dávno zlomili… půlměsíc.

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!