KOMENTÁŘ TOMÁŠE VYORALA: To zas bude pravdy a lásky, až mi budou vstávat vlásky. Bude 17. listopad „znásilněn lepšími lidmi“?

Je vůbec co slavit? Především svobodné volby? Svobodu slova? Byť již v omezené míře a infikovanou metastázami politické korektnosti (či pokrytectví, chcete-li) a udavači z řad politických neziskovek či lidí, léčících si touto cestou komplexy? Může být. Jen kdyby si „obchodníci se sametem, pravdou a láskou“ PRAVIDELNĚ nepletli oslavy s demonstracemi (zejména proti demokraticky zvoleným politikům, kteří jim zrovna nevoní). Tak se zase poplácejte, zhodnoťte, zda držíme EUlajnu a zda statečně odoláváme ruským hackerům. A za čas si dáme repete.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Soudruzi předsedové všemožných politických neziskovek, sdružení a uskupení již ohlásili několik akcí, které pořádají při příležitosti oslav 17. listopadu. Což o to, proti tomu nic. Ale mám takový neodbytný dojem (hraničící až s jistotou), že svátek bude - jak již je poslední dobou zvykem - opět znásilněn ve jménu „pravdy a lásky“ nenávistí zejména vůči Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. Kéž bych se mýlil.

Zkušenosti s protesty za Kuciaka se vždycky hodí

Na Koncertě pro budoucnost na pražském Václavském náměstí kromě hudebníků (samozřejmě těch správně smýšlejících) vystoupí podle nedávné zprávy serveru iDnes „třeba Juraj Šeliga, který stojí za iniciativou Za slušné Slovensko, která vedla protesty po vraždě novináře Jána Kuciaka, nebo Lex Paulson, jeden z autorů volební kampaně amerického exprezidenta Baracka Obamy a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.“

Na Václaváku bude evidentně veselo. Slovák přijede s našimi bratry sdílet zkušenosti s protivládními protesty a doposud nevyřešenou vraždou slovenského novináře. Aktuálně stačí Kuciaka nahradit Andrejem Babišem juniorem a Fica Andrejem Babišem a formát, organizace a prakticky i hesla a transparenty můžou zůstat stejné (jen přeškrtnout ta slovenská jména a nahradit českými).

Oslava 100 let republiky

KOMENTÁŘ: Pánek, Pithart, Klus, Banga, Kovy... To zas bude na Václaváku místo oslavy demoška pravdolásky

Neziskovky jedou na plné obrátky

A ctěná návštěva autora volebních kampaní Obamy a Macrona? Ta jistě bude mít k 17. listopadu zaprděným Čechům co říci.

Další demonstraci a průvod podle informací iDnes pořádá iniciativa Proti projevům nenávisti ve spolupráci s Pulse of Europe a dalšími skupinami. Akce má začít na Hradčanském náměstí a skončit na Václaváku.

„Hlavním mottem 17. listopadu bylo, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí, a my máme pocit, že se to ze současné politiky trochu ztrácí. Jsou uráženy různé minority, jsou uráženy neziskové organizace, jsou uráženi novináři,“ řekl iDnes Jan Cemper (známý to udavač, tedy nahlašovatel příspěvků na sociálních sítích). „Ponese se to v duchu Václava Havla a proti tomu trendu dezinformací a nenávisti.“

Kolovrátky stále jedou. Abych parafrázoval a rozšířil slova jednoho z diskutujících pod výše uvedeným článkem, tak...

V duchu pravdy a lásky a s odkazem na Václava Havla a Dalajlámu

Hlavně si je třeba říci, zda tu EUlajnu správně držíme – teda alespoň část nás, uvědomělých vzdělanců tady v Praze (případně Brně). Důležité je zrevidovat, zda nemáme rezervy v tom, kde, co a koho ještě zintegrovat, zharmonizovat, zcenzurovat, zmytizovat nebo zavrhnout.

Samozřejmě vše v duchu „pravdy a lásky“ a na základě odkazu Václava Havla a Dalajlámy. Na podiích v sametových sáčkách s připíchnutými odznáčky EU, Tibetu (kdo má tak i Drahoše, Bradyho nebo Schwarzenberga…) je třeba úderných proklamací.

Jedním dechem se strachovat o svobodu a demokracii, nabádat k její ochraně a dechem druhým podněcovat k represím proti haterům, xenofobům, trollům, proruským švábům…   

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama