KOMENTÁŘ: Věříte pouze na dvě pohlaví? Pozor, ať vás nevykopnou z práce jako britského lékaře

Pětapadesátiletý lékař Dr. David Mackereth s více než dvacetiletou praxí byl propuštěn z britské Národní zdravotnické služby, když na základě svého přesvědčení, že pohlaví člověka je určeno při narození jako mužské, nebo ženské, odmítl ve svých lékařských posudcích zohledňovat pohlaví, s nímž se sám pacient identifikuje. Tolerance ano, ale vocaď pocaď, jasný? Aneb „střet tolerancí“ v přímém přenosu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Velká Británie poslední dobou docela perlí. Asi jim ten kostlivec ve skříni jménem Brexit opravdu začíná trochu lézt na myslivnu.

Dr. David Mackereth, lékař s šestadvacetiletou praxí v britské Národní zdravotnické službě NHS, byl propuštěn, když se odmítl vzdát svého křesťanského přesvědčení, že pohlaví člověka je určeno biologicky a geneticky. Informoval o tom britský Sunday Telegraph. „Nenapadám transgenderové hnutí. Ale bráním své právo na svobodu projevu a svobodu vyznání,“ uvedl podle serveru Mackereth.

Jeho problém nastal ve chvíli, kdy mu bylo řečeno, že v lékařských posudcích musí zohledňovat/zmiňovat pohlaví, se kterým se sama osoba identifikovala, což bylo proti lékařově životnímu přesvědčení.

Box na nože

KOMENTÁŘ: Noci dlouhých nožů v Londýně navzdory iniciativě Vzdej se svého nože

Střet tolerancí. Že neuhodnete, která zvítězí?

„Řekl jsem, že s tím mám problém. Věřím, že pohlaví je určeno biologií a genetikou. A coby křesťany nás Bible učí, že Bůh stvořil lidi jako muže, nebo ženy. Mohl jsem být zticha. Ale byla vhodná chvíle se ozvat,“ uvedl Makereth, který mimo jiné dále dodal: „Jsem přesvědčen, že nemohu být nucen užívat konkrétní zájmeno. Nesnažím se nikoho rozrušit (naštvat). Ale jestliže něčí rozrušení může vést k tomu, že je z toho důvodu lékař propuštěn, potom jako společnost musíme přehodnotit, kam směřujeme.“

Nejedná se o jednoduchý případ. Já osobně tuto situaci vnímám jako takový „střet" nebo "souboj" tolerancí. A ač by zaměstnanec měl respektovat pokyny svého zaměstnance, tak můj pocit je takový, že tolerance k menšinám je v současném liberálně levicovém pojetí světa nadřazena toleranci k (konzervativní?) většině. Napadá mě, jak by asi "souboj tolerancí" dopadl, kdyby byl onen lékař muslimem? To by byla pro naše levicové liberály trochu jiná fuška, co? Asi bychom se dočkali i tiebreaku...

Nu což, zvykejme si. S jídlem roste chuť. Nejdříve je vyžadována tolerance, následuje respekt… Až nakonec „všichni jsou si rovni, jen někteří jsou si rovnější“.

reklama

reklama