KOMENTÁŘ: Vteřinu po pádu Schengenu nastane pravěk, chaos, přinejmenším skončí vesmír

Poslední dobou se nám tady rozmáhá takový nešvar. Lid vykazuje jistou neposlušnost, když se k EU staví stále kritičtěji, v souvislosti s migrační invazí pak čím dál více občanů volá po kontrole vnitřních hranic. Proto nastupuje úderka odborných usměrňovačů veřejného mínění: financemi, službičkami či pouze myšlenkami zaháčkovaní spříznění novináři. Ódy na radost v EU se příliš neujaly, tak začíná strašení nedozírnými důsledky konce schengenského prostoru.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Smrtící fronty na hraničních přechodech, pokles HDP (který běžný člověk registruje asi podobně jako tajtrlíkování kavárníků na pražských náměstích), až po zřícení tuzemské ekonomiky a pokles zaměstnanosti kvůli hromadným ztrátám zaměstnání z důvodu obtížnějších přeshraničních přesunů, miliardové výdaje na ostrahu hranic, ztráta výnosů z turismu…

Jean-Claude Juncker

KOMENTÁŘ: Veselý mužik Juncker a jeho roztomilý houser. U nás to léčí na protialkoholním

Chaos, hladomor, katastrofy, násilní populisté, apokalypsa

A nejsou ty scénáře až přespříliš optimistické, soudruzi? Já myslím, že případným rozpadem schengenského prostoru prakticky začne další doba ledová, případně se bude jednat o zásah srovnatelný se srážkou Země s meteoritem obdobné velikosti.  Pakliže bychom onen nepředstavitelný zásah vůbec přežili, vrátili bychom se do bezútěšné doby, jíž jsme bloumali a v níž jsme paběrkovali jako ve snách před vstupem do onoho všeobjímajícího, báječného a nezpochybnitelného projektu novodobých soudruhů.

Nebál bych se tvrdit, že bychom se vrátili ne do období před pádem železné opony, ale rovnou do středověku, ne-li do pravěku… Za čáru se prakticky nedostaneme, celoročně budou mnohahodinové smrtící fronty na hranicích nebo v obchodech, kde většina sortimentu bude hluboce nedostatková… Elektřina a teplá voda pouze výjimečně… Po setmění budou ulice patřit chlípným násilným populistům a xenofobům... Totální chaos. Hladomor. Přírodní katastrofy. Apokalypsa.

No řekněte, přáli byste si snad něco takového?

reklama

reklama