Komplikace při cestě do Drážďan: Na adventní trhy nepojedou přímé vlakové spoje

12. 11. 2017 ZPRÁVY: DOPRAVA VLAKEM NA ADVENTNÍ TRHY DO NĚMECKA BUDE SLOŽITĚJŠÍ
12. 11. 2017 ZPRÁVY: DOPRAVA VLAKEM NA ADVENTNÍ TRHY DO NĚMECKA BUDE SLOŽITĚJŠÍ

reklama

Tisíce lidí míří každý rok z Liberce vlakem na vyhlášené adventní trhy do Drážďan. Letos je ale čekají při cestě komplikace. Poprvé totiž nepojedou do tohoto německého města přímé spoje. Kde se stala chyba?

Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce nádraží v německé Žitavě. To je město hned za hranicemi. Původně tam měly stavební práce skončit už v listopadu a cesta Čechů za adventními trhy do Drážďan neměla být nijak ohrožena. Jenže teď je všechno jinak.

„Liberecký kraj byl informovaný od německých partnerů, že výluka železniční stanice Žitava, která je v přestavbě se prodlouží a nebude dokončená do Vánoc,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima koordinátor veřejné dopravy libereckého kraje Pavel Blažek.

Dopravce dokonce musí přidávat i mimořádné spoje


„Mezi Hrádkem nad Nisou a Žitavou budou cestující přepraveni náhradní autobusovou dopravou a dále potom do Drážďan budou pokračovat vlakem,“ upřesnil zástupce firmy Länderbahn Michaů Barták. Těch náhradních autobusů bude muset být přichystáno dost, protože cesty za adventními trhy do Drážďan jsou velmi oblíbené a každoročně v prosinci za nimi cestují tisíce Čechů, právě tady z Liberce směrem do Drážďan.

Dopravce dokonce musí přidávat i mimořádné spoje. Liberecký kraj i dopravce se snažili najít nějakou náhradní variantu. Například to, že by ty spoje jely mimořádně přes Českou Lípu, Děčín a Bad Schandau. Jenomže v tom železničním koridoru podél Labe pro ně prostě nebylo místo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!