Komunikace právníků s vězni v době pandemie? Vězeňská služba s advokátní komorou spustily „Skype obhajobu“

Jedinečnou možnost komunikace mají nově advokáti s vězněnými osobami díky novému projektu „Skype obhajoba“, který zahájila Vězeňská služba ČR společně s Českou advokátní komorou. Projekt umožní všem advokátům komunikovat se svými vězněnými klienty vzdáleně.
Vězeňská služba s advokátní komorou spustily „Skype obhajobu“
Vězeňská služba s advokátní komorou spustily „Skype obhajobu“
Vězeňská služba České republiky

reklama

Na jedné straně vězeň přímo ve věznici, na straně druhé obhájce ve své kanceláři. To je možnost, jak může probíhat komunikace, aniž by advokáti museli dojíždět za svými klienty. Pilotní projekt odstartoval letos v lednu ve vazebních věznicích v Liberci a v Brně. Pandemie celý projekt zrychlila a nyní je vybavení pro on-line rozhovor v deseti vazebních věznic a ve čtyřech klasických.

Pro komunikaci byla prozatím vybrána platforma Skype, která je běžně dostupná a Vězeňská služba s ní má bohaté zkušenosti při zajištění vzdálené komunikace mezi vězni a jejich rodinnými příslušníky. Stačí tedy, aby advokát měl svůj počítač vybaven webkamerou, mikrofonem a reproduktory, což splňují běžné notebooky, a měl nainstalovaný Skype. Pak už jen stačí, aby si rezervoval termín v konkrétní věznici.

Vězeň bude následně předváděn do speciální vězeňské místnosti, která je pro komunikaci technicky vybavena. Vždy se bude spojovat věznice s příslušným advokátem. Obvyklá doba rozhovoru bude trvat zhruba hodinu a probíhat bude bez účasti příslušníků vězeňské služby.

 

Michal Janotka

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!