Komunisté Ondráčka nestáhnou. Stane se předsedou komise pro GIBS?

17. 12. 2017 ZPRÁVY: KSČM TRVÁ NA SVÉM PŘEDSEDOVI KOMISE PRO GIBS
17. 12. 2017 ZPRÁVY: KSČM TRVÁ NA SVÉM PŘEDSEDOVI KOMISE PRO GIBS

reklama

Komunisté stále trvají na zvolení Zdeňka Ondráčka předsedou Komise pro dohled nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů. V pátek pro něj zvedlo ruku jen 84 poslanců. Ke změně názoru vyzval komunisty i premiér Andrej Babiš. Mnoha poslancům vadí Ondráčkova minulost. Jako člen pohotovostního pluku SNB se nechvalně proslavil při brutálním potlačování demonstrací v roce 1989.

Komunisté si dobře uvědomují nechuť poslanců napříč politickým spektrem zvolit Zdeňka Ondráčka do čela Komise pro dozor nad GIBS. Jak ale upozorňuje předseda Poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik, v tuto chvíli v podstatě nemají jinou možnost než trvat na tom, aby byl právě on zvolen do jejího čela.

„My nebudeme stahovat pana Ondráčka z této volby. Máme jediného člena oné komise, kterým je právě pan Ondráček. Měli-li bychom měnit svůj návrh, museli bychom i vyměnit člena. A to se do Vánoc už určitě nestihne,“ uvedl pro zpravodajství FTV Prima poslanec Pavel Kováčik (KSČM).

Ústavní soud zrušil část zákona o EET

Ústavní soud zrušil část zákona o EET. Třetí a čtvrtá fáze se odkládá

Po nové volbě bude následovat diskuze nad kandidátem i vedením komise

„Uvidíme, jak to dopadne. Já očekávám zatím, že to dopadne zhruba stejně. A pak bude následovat nová volba. Přijde snad nějaká diskuze o tom, jestli třeba nepředstavit jiného kandidáta nebo jestli teda komise nepřipadne někomu jinému,“ informoval místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal (Piráti).

Během volby předsedů výborů jednotlivých komisí Poslanecké sněmovny fungovala hlasovací koalice mezi ANO, SPD a KSČM. Ta ovšem skončila právě ve chvíli, kdy se měl předsedou výboru pro GIBS stát Zdeněk Ondráček. Sám premiér Andrej Babiš vyzval komunisty, aby zvážili jeho nominaci na předsedu.

policie

Úřady odmítají nechat řidiče, kterého zastavili policisté v civilu s pistolí v ruce, nahlédnout do spisu

Poslanci mají problém s Ondráčkovou minulostí

„Já jsem samozřejmě vyzval komunisty, aby zkusili navrhnout nějakého jiného, jiného kandidáta. Doufejme, že to, že to vezmou na vědomí a že to budu akceptovat nějak,“ upozornil premiér Andrej Babiš (ANO).

Poslanci mají problém s Ondráčkovou minulostí. Vadí jim, že byl před listopadem roku 1989 členem pohotovostního pluku SNB. Tam se podílel na potlačování demonstrací proti tehdejšímu režimu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!