Koně v Křenku kontrolovala veterinární správa. K odebrání zvířat prý nevidí důvod

Chov koní v obci Křenek u Prahy včera zkontrolovala krajská veterinární správa. O zanedbaném stavu zvířat jsme vás informovali v minulých dnech. Podvyživené koně měl jejich majitel chovat v nevyhovujících podmínkách. Jenže pracovníci veterinární správy neshledali důvod pro odebrání zvířat.
5. 2. 2018 ZPRÁVY: KONĚ V KŘENKU KONTROLOVALA VETERINÁRNÍ SPRÁVA
5. 2. 2018 ZPRÁVY: KONĚ V KŘENKU KONTROLOVALA VETERINÁRNÍ SPRÁVA

reklama

Mrtvý plod hříběte měl podle našich informací ležet na pastvinách minimálně dva dny. Z pořízených záběrů Zpravodajství FTV Prima je zřejmé, že kůň, který nestrádá, by tak zuboženě vypadat neměl. Ve stájích chovatele Radka Šnábla jich v takovém stavu mělo být ještě mnohem víc.

„Byli v naprosto nevyhovující podestýlce, někteří byli až kachektický, řekla bych, že skoro všichni byli velmi, velmi podvyživení,“ uvedla pro naši televizi veterinářka Barbora Schillová.

Na popud veterinářky se případem začala zabývat krajská veterinární správa. Její zaměstnanci dorazili do hřebčína včera ráno. Zkontrolovali na 30 koní, včetně hříbat.

ilustrační foto

Muž z Litoměřicka podle policie trávil zvířata ve volné přírodě. Jedem měl zabíjet kuny i ptáky

„Nebyl shledán důvod pro odebrání koní, respektive pro jejich umístění do náhradní péče, nicméně krajská veterinární správa nařídila lékařské ošetření a také ošetření kopyt,“ uvedl mluvčí veterinární správy Petr Pejchal.

Majitele koní jsme se snažili zastihnout v domě, kde bydlí. Ale nikdo neotevřel. Podle obyvatel Křenku byl ještě o víkendu ve stájích. Měl tak v podstatě dva dny na to, aby se na návštěvu veterinářů připravil. A to se také nejspíš stalo. „Během víkendu došlo určitě k nápravě, krmení tam bylo zajištěno,“ řekl Pejchal.

Podle vedení obce se tu přitom mělo něco podobného odehrát už v minulosti. „Už jednou mu pochcípala mláďata a zmrzla, tak jsme zavolali veterinu. Ta než sem přijela, tak dala informaci 14 dní dopředu, takže se to tady mohlo tak nějak připravit, uklidit,“ říká starosta Křenku Jaroslav Novák.

Stav koní bude veterinární správa znovu kontrolovat, a to za 14 dní.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!