Konec Sussex Royal: Harry s Meghan pověsili poslední příspěvek na Instagram

Princ Harry a jeho manželka Meghan k prvnímu dubnu přestávají být předními členy britské královské rodiny. Od stejného data i přestanou používat instagramový profil Sussex Royal, který používali jako svůj kanál pro komunikaci s fanoušky. Právě na něm se s lidmi rozloučili.
Harry a Meghan
Harry a Meghan
ČTK/imago stock&people/Paul Marriott via www.imago-images.de

reklama

„Děkujeme této komunitě za podporu, inspiraci a společný závazek k dobru na světě,“ přesně tak zní poslední příspěvek na instagramovém profilu Sussex Royal. Princ Harry se svou ženou Meghan totiž od dubna už nebudou plnit oficiální funkci v britské královské rodině.

Samotný vzkaz pak směřovali k momentální situaci na celém světě. „Jak všichni víme, svět je momentálně neuvěřitelně křehký. Přesto jsme si jisti, že každá lidská bytost má potenciál a možnost udělat změnu – jak to vidíme po celém světě, v našich rodinách a hlavně v těch, kteří jsou v první linii – společně se můžeme podporovat, abychom tento slib splnili,“ uvedli.

Podle nich je nejdůležitější zdraví a hlavně nacházení řešení problémů, které se vyskytly coby důsledky pandemie. „Jako všichni hledáme svou roli během této globální změny. Snažíme se tuto novou kapitolu pochopit a přijít na to, jak nejlépe můžeme přispět. I když nás tady neuvidíte, budeme pokračovat v práci,“ upřesnili.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

As we can all feel, the world at this moment seems extraordinarily fragile. Yet we are confident that every human being has the potential and opportunity to make a difference—as seen now across the globe, in our families, our communities and those on the front line—together we can lift each other up to realise the fullness of that promise. What’s most important right now is the health and wellbeing of everyone across the globe and finding solutions for the many issues that have presented themselves as a result of this pandemic. As we all find the part we are to play in this global shift and changing of habits, we are focusing this new chapter to understand how we can best contribute. While you may not see us here, the work continues. Thank you to this community - for the support, the inspiration and the shared commitment to the good in the world. We look forward to reconnecting with you soon. You’ve been great! Until then, please take good care of yourselves, and of one another. Harry and Meghan

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Všem svým fanouškům poděkovali za podporu a inspiraci. „Těšíme se, že se s vámi brzy spojíme. Jste skvělí! Do té doby dávejte dobrý pozor na sebe i ostatní,“ uzavřeli. Vše doplnil podpis Harry a Meghan.   

Účet Sussex Royal na Instagramu podle prohlášení mluvčího páru nebude smazán, ale ani tam už nebudou přibývat další příspěvky. Navíc uvedl, že tuto „značku“ nebude na základě dohody s královskou rodinou nést žádná charitativní organizace nebo webové stránky. Harry s Meghan tak museli pohřbít Sussex Royal Foundation, do které měli investovat nemalé finační prostředky.

Podle některých zpráv momentálně manželský pár míří do Los Angeles, kde se zaměří nejen na svůj rodinný život, ale také na způsob, jak se od královské rodiny odstřihnout. Sky News uvedla, že si najali jako poradce bývalé vedoucí pracovníky Billa a Melindy Gatesových, aby jim pomohli rozjet novou charitativní organizaci.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!