Kontrola únikových místností v Polsku: Více než sto jich nesplnilo bezpečnostní podmínky, 13 areálů je uzavřeno

Po páteční tragédii, kdy uhořelo pět patnáctiletých dívek, se polské úřady vrhly do kontroly únikových místností. Výsledky jsou velice znepokojivé. Více než sto jich nesplnilo podle agentury AP bezpečnostní a zdravotní předpisy a 13 areálů bylo dokonce okamžitě uzavřeno.
Při požáru zemřelo v únikové místnosti pět dívek
Při požáru zemřelo v únikové místnosti pět dívek
AP

reklama

Oslava narozenin se v pátek v Polsku změnila v jednu obrovskou tragédii. Pětice patnáctiletých dívek odešla z domova rozluštit tajemství únikové místnosti, ani jedna se už ale domů nevrátí. V areálu totiž začalo hořet a patnáctiletá děvčata se v ní udusila.

Úřady tak o víkendu rozběhly řadu kontrol těchto zařízení a výsledky nejsou vůbec povzbudivé. Ze zhruba 180 zkontrolovaných únikových místností jich 129 nesplnilo bezpečnostní a zdravotnické předpisy. Navíc bylo 13 provozoven ihned uzavřeno.

Podle premiéra se zváží i zpřísnění předpisů pro únikové místnosti

Polský premiér Mateusz Morawiecki navíc měl uvést, že bude chtít zhotovit celkovou zprávu, na základě které pak bude vláda rozhodovat o možném zpřísnění stávajících předpisů. V místnosti, kde došlo k páteční tragédii, například podle šéfa polských hasičů zcela chyběl únikový východ.

Osmadvacetiletý muž, který místnost provozuje, byl zadržen a bude s největší pravděpodobností obviněn. Stejně tak bude obvinění čelit i zaměstnanec, kterého museli záchranáři z místa odvézt s popáleninami. Těla pětice dívek byla objevena až po uhašení požáru.

reklama

reklama