Kontroverzní předvolební plakát „Migrace zabíjí“ podle německého soudu částečně odrážel realitu

Německý soud rozhodl, že letošní předvolební plakát tamní krajně pravicové politické strany, na kterém se psalo „Migrace zabíjí“ byl částečně reálný a nevyvolával rasovou nenávist. Uvedla to server Deutsche Welle.
Kontroverzní předvolební plakát
Kontroverzní předvolební plakát
@MitMirNicht1/Twitter

reklama

Podle soudce Andrease Hofera působícího u soudu ve městě Giessen blízko Frankfurtu byl plakát s nápisem „Stop invazi: migrace zabíjí!“, který německá nacionalistická strana NPD (Nationaldemokratische Partei Deutschlands) použila před letošními květnovými volbami do Evropského parlamentu, z části pravdivým popisem reality a nevyvolával rasovou nenávist.

Historické pohyby lidí vedly k smrti a pustošení

Rozhodnutí soudu přichází poté, co strana, jež je často označována za „neonacistickou“, nemá zatím zvolené žádné členy v regionálním, národním ani evropském parlamentu, zažalovala stát Hesensko za to, že starosta tamního malého města Ranstadt dříve blokoval zobrazování jejích plakátů ve městě.

Ilustrační foto

Německá vláda oznámila další kroky v boji s pravicovým extremismem. Dotknou se sociálních sítí i zbraňových zákonů

Soudce Andreas Hofer své rozhodnutí vysvětlil tím, že „historické pohyby lidí“ od doby před pěti tisíci lety po současnost přímo vedly k „smrti a pustošení“ včetně vyhnání Izraelitů z Egypta nebo kolonizace Ameriky. Na tomto základě, uvedl soudce, tento plakát „alespoň částečně odráží realitu“. Proti rozhodnutí lze ještě podat odvolání.

Soudce Hofer se podle německých médií už dříve vyjádřil o stavu migrace v Německu negativně a v roce 2015 uvedl, že „abstraktně příliš velká migrace ve formě imigrace do Německa by mohla vést ke smrti německé kultury“.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!