KORONAVIRUS ASIE: Čína hlásí 21 nových případů nákazy koronavirem, Chu-pej jediný

Nákaza novým typem koronaviru se v pondělí v pevninské Číně prokázala u dalších 21 lidí. Třináct lidí nemoci COVID-19, kterou virus způsobuje, podlehlo. S odvoláním na čínské zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. V provincii Chu-pej, odkud se začal virus šířit, zaznamenali v pondělí jen jediného nově nakaženého. Zbylých dvacet případů se prokázalo u lidí, kteří se do Číny vrátili z ciziny. Jižní Korea už třetí den v řadě hlásí méně než sto nakažených.
Koronavirus svět
Koronavirus svět

reklama

V pondělí v pevninské Číně počet nově nakažených ve srovnání s předchozím dnem mírně vzrostl. Zatímco v neděli bylo nově potvrzených případů 16, v pondělí 21. Počet nových případů úmrtí v pevninské Číně, tedy bez Hongkongu a Macaa, klesl z neděle na pondělí ze 14 na 13.

Celkem se od počátku šíření viru v pevninské Číně v loňském roce potvrdila nákaza koronavirem u 80 881 lidí. Bilance obětí se vyšplhala na 3 226.

Čínská provincie Chu-pej, která je považována za místo prvního výskytu nákazy, v pondělí zaznamenala jediného nového nakaženého. V neděli to byli čtyři infikovaní. Mrtvých je v provincii Chu-pej celkem 3 111. Dvanáct obětí k této bilanci přibylo v pondělí. Kromě jediného člověka všichni nemoci COVID-19 podlehli v metropoli Wu-chanu.

Snahu čínských úřadů dostat počet nových případů na nulu ale hatí šíření koronaviru ze zahraničí. Dvacet z jednadvaceti nových případů v pevninské Číně je podle úřadů "importovaných".

Kvůli případům z ciziny Wu-chan dnes oznámil, že všichni lidé, kteří se budou do města vracet ze zahraničí, budou muset do 14denní karantény. Už o víkendu karanténu pro navrátilce z ciziny nařídilo také hlavní město Peking. Od čtvrteční půlnoci bude dvoutýdenní karanténa platit také pro lidi vstupující na území Hongkongu. Samosprávné čínské město má potvrzených 157 nakažených. Čtyři lidé zemřeli.

V Jižní Koreji, která je po Číně druhou nejpostiženější zemí východní Asie, se už třetí den v řadě počet nových případů drží pod stovkou. Za sobotu Soul potvrdil 76 nakažených, za neděli 74 a za pondělí 84. Ještě 29. února Soul hlásil za 24 hodin nárůst o 909 nakažených.

Celkem se počet infikovaných v Jižní Koreji vyšplhal na 8 320. Bilance obětí vzrostla v pondělí o dva, na 81. Celkem se z nemoci COVID-19 zotavilo v Jižní Koreji již více než 1 400 pacientů.

Jihokorejský prezident Mun Če-in dnes vyjádřil naději, že se zemi podaří epidemii dostat pod kontrolu.

Další tři případy dnes oznámilo také Mongolsko. Testy na koronavirus byly pozitivní u mongolských občanů, které země evakuovala z Jižní Koreje a Německa. Pacient, který přiletěl z Evropy, je podle tamní vlády v kritickém stavu. Mongolsko, které na počátku března uzavřelo hranici s Čínou, má jen čtyři případy nákazy koronavirem. Prvním potvrzeným pacientem v zemi se stal před týdnem francouzský občan.

iPrima/čtk
 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!