Koronavirus má přes 500 obětí, tisíce lidí jsou v karanténě na palubách dvou zaoceánských lodí

Počet obětí nového koronaviru, jehož ohnisko nákazy se nachází v čínském Wu-chanu, vzrostl na 563. Potvrzených nakažených je podle zdravotních úřadů 28 018 lidí, informovaly světové agentury. Tisíce lidí navíc v rámci bezpečnostních opatření ve čtvrtek uvízly na palubách dvou zaoceánských lodí zakotvených nedaleko Tokia a Hongkongu.
05.02. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: ČTYŘI TISÍCE LIDÍ V KARANTÉNĚ NA LUXUSNÍ VÝLETNÍ LODI KVŮLI KORONAVIRU
05.02. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: ČTYŘI TISÍCE LIDÍ V KARANTÉNĚ NA LUXUSNÍ VÝLETNÍ LODI KVŮLI KORONAVIRU

reklama

Podle čínské Národní zdravotní komise zemřelo jen za posledních čtyřiadvacet hodin 73 lidí. Komise také tento týden uvedla, že osmdesát procent všech úmrtí na koronavirus v pevninské Číně představovali lidé starší šedesáti let.

Tisíce lidí na palubách výletních lodí v karanténě

Rozšíření viru do dvou desítek zemí (aktuálně 25 zemí potvrdilo výskyt koronaviru), tisíce nakažených a stovky úmrtí viru identifikovaného koncem prosince vedly Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) k vyhlášení globálního stavu zdravotní nouze.

Více než sedm tisíc lidí bylo podle CNN umístěno do karantény na palubách dvou velkých výletních lodí u břehů čínského Hongkongu a japonského Tokia v souvislosti s obavami, že cestující a posádky lodí byli vystaveni pasažérům infikovaných koronavirem. Lidé na obou palubách procházejí zdravotními prohlídkami a ti s podezřelými příznaky jsou testováni přímo na nový virus.

Japonská loď hlásí nakažené koronavirem                    ZDROJ: CNN

VIDEO: Deset cestujících z výletní lodi v Japonsku má koronavirus

Na jedné z lodí mělo být 20 nakažených

Na lodi Diamond Princess (Diamantová princezna) zakotvené u pobřeží Jokohamy nedaleko japonského Tokia má být 2666 cestujících a dalších 1045 členů posádky. Na palubě druhé lodi World Dream (Světový sen) ukotvené u Hongkongu je celkem přes 3600 lidí.

Na palubě lodi Diamond Princess bylo podle japonského ministerstva zdravotnictví dvacet lidí infikováno virem. Podle vyjádření má jít o tři Američany, dva Australany, sedm Japonců, jednoho Tchajwance, dva Kanaďany, jednoho Novozélanďana, tři Číňany a jednoho filipínského člena posádky. Ostatní pasažéři budou muset zůstat v dočasné karanténě na lodi nejméně po dobu čtrnácti dnů. Testy stále probíhají.

Spencer Fehrenbacher, americký občan žijící v Číně, který byl na palubě lodi, chválil pro CNN přístup posádky, která se snažila být ve všem nápomocná.

Co se týká druhé z lodí, do středy večer informovalo třiatřicet lidí pracujících na palubě, že se u nich objevily příznaky infekce horních cest dýchacích. Tři lidé, kteří měli horečky, byli posláni do nemocnice do izolace. Nicméně testy dvaatřiceti pracovníků se ukázaly jako negativní, na jeden se ještě podle úřadů čeká.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!