Koronavirus narušuje sportovní akce

Dalo se počítat s tím, že rychle se šířící koronavirus naruší řadu akcí, především sportovních, které se konají na mezinárodní úrovni.
sjezdové tratě a lyžařský areál ZOH 2022 Jen-čching
sjezdové tratě a lyžařský areál ZOH 2022 Jen-čching
foto xinhuanet

Světová lyžařská federace zrušila kvůli koronaviru jeden ze závodů mužů mistrovství světa v alpském lyžování v disciplínách sjezd a super-G naplánovaných na 15. a 16. února do čínského střediska Jen-čching u Pekingu. Tento závod se měl uskutečnit jako test lyžařského centra pro Zimní olympijské hry v roce 2022, které se budou konat v Číně. Závod v Jen-čching byl zatím odložen na pozdější termín.

Stejně na následky epidemie koronaviru doplatily čínské fotbalistky, které odletěly na olympijskou kvalifikaci do Austrálie. Celé reprezentační mužstvo bylo umístěno do karantény v Brisbane, kde v jednom z hotelů setrvají do 5. února. Fotbalistky ale nestihnou odehrát svůj úvodní zápas s Thajskem. Čínské hráčky se sice cítí dobře a ve formě, nicméně doplatily na to, že se 22. ledna nacházely v čínském Wu-chanu, odkud se nemoc začala šířit.

Lépe je na tom mužský ligový fotbalový tým Wu-chan Zall, který se nachází na soustředění ve Španělsku, kde se připravuje na začátek sezony. V přípravě může pokračovat bez omezení, neboť mužstvo naposledy pobývalo ve Wu-chanu 2. ledna a poté bylo na přípravách jinde. Než tým dorazí do Španělska, projde prohlídkami na letištích v Šanghaji a Istanbulu.

iPrima, BBC a ČTK

reklama