KORONAVIRUS: Počet nakažených dál roste

Na výletní lodi Diamond Princess, kterou drží Japonsko v karanténě, se potvrdilo dalších 70 případů nákazy koronavirem. Nakažených je už celkem 355. Nové případy hlásí i Čína. První úmrtí potvrdil Tchaj-wan. Navíc z téměř 400 Američanů, evakuovaných z výletní lodi v jokohamském přístavu, se 40 koronavirem nakazilo.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Autobusy přijely k lodi Diamond Princess (Zdroj: CNN)

reklama

V Jokohamě začala z infekční lodi evakuace Američanů

Z výletní lodi Diamond Princess, která od počátku února kotví v karanténě v přístavu japonského města Jokohama se 355 nakaženými novým koronavirem na palubě, začalo vyloďování Američanů. Oznámila to dnes agentura AFP s odvoláním na svého reportéra, který sledoval odjezd desítky autobusů od plavidla. Z téměř 400 Američanů, evakuovaných z výletní lodi, se 40 nakazilo, uvedla BBC. Léčit se budou v Japonsku.

Autobusy s Američany nicméně ještě zůstávají v areálu přístavu. "Musíme čekat s odjezdem, dokud úplně všichni nenastoupí," řekla AFP Sarah Aranaová z Kalifornie, která je v jednom z autobusů.

Před nástupem do autobusu cestující podle Aranaové prošli namátkovou pasovou kontrolou. Z autobusu by se pak měla dostat na palubu jednoho ze dvou speciálně vyslaných letadel, které Američany přepraví do vlasti. Tam mají zůstat dalších 14 dní v karanténě; někteří na letecké základně v Kalifornii, další v Texasu. Aranaová dodala, že sama ještě neví, kde skončí.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Občané USA, kteří byli v karanténě na Diamond Princess, dorazili na japonské letiště (Zdroj: CNN)

Tchaj-wan oznámil první případ úmrtí na nákazu novým koronavirem

Tchaj-wan oznámil první úmrtí na nemoc vyvolanou novým koronavirem. Podlehl jí muž kolem 60 let. Zatím bylo na ostrově potvrzeno 20 nakažených lidí.

Jak upřesnil tchajwanský ministr, podlehl nemoci COVID-19 muž, který v nedávné době necestoval do zahraničí. Trpěl ale diabetem a hepatitidou typu B.

Jaká jsou konkrétní čísla?

Počet osob nakažených koronavirem přesáhl v pevninské Číně v sobotu hranici 68 000. Konkrétně je jich prozatím 68 507. Oznámily to dnes místní úřady.

Na chorobu COVID-19 v Číně (bez Hongkongu a Macaa) zemřelo 1 665 osob. Všechna nová sobotní úmrtí byla hlášena z provincie Chu-pej, která je epicentrem nákazy.

V provincii v sobotu zemřelo 139 lidí, tedy stejný počet jako v pátek. Přibylo 1 843 infikovaných, což je méně než předchozí den.

Zdroj: odhad společnosti WORLDOMETER

Šíření nového koronaviru
Autor: istock.com Šíření nového koronaviru

Celkem se v provincii Chu-pej koronavirem nakazilo 56 249 lidí, podle pátečních statistik jich bylo 54 406. V celé pevninské Číně je 68 507 nakažených.

Nejvíce případů onemocnění a úmrtí je právě v Číně, mimo pevninskou Čínu byla zatím hlášena čtyři úmrtí - v Japonsku, Hongkongu, na Filipínách a ve Francii.

USA evakuují své občany z lodi

VIDEO: USA evakuují Američany z výletní lodi u Tokia, Evropa hlásí první oběť mimo Asii

U dalších 70 lidí na palubě výletní lodi Diamond Princess testy prokázaly přítomnost nového typu koronaviru. Celkem se tak na plavidle, které je od počátku února v karanténě v jokohamském přístavu, nakazilo virem 355 lidí. S odvoláním na japonského ministra zdravotnictví Kacunobua Katóa o tom dnes informovala agentura Kjódó.

Spojené státy začaly už včera s evakuací svých občanů z lodi. Podrobněji píšeme zde.

Autor: iPrima, ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!