Koronavirus počtem obětí překonal SARS! Počty nově nakažených se údajně začínají stabilizovat

Nový koronavirus, který se od loňského prosince šíří z čínského města Wu-chan, má už 812 obětí. Překonal tak epidemii SARS, na niž v letech 2002 až 2003 zemřelo ve světě 774 lidí. Nakažených je potvrzeno přes 37 tisíc, z toho valná většina v Číně. Informovala dnes agentura AP.
Koronavirus překonal počtem obětí SARS
Koronavirus překonal počtem obětí SARS
Chinatopix via AP

reklama

Počty nově nakažených se podle AP začínají stabilizovat. V Číně oznámili v noci na dnešek na 2 656 případů za posledních 24 hodin, většina z nich je hlášena z provincie Chu-pej, jejíž metropole Wu-chan je epicentrem nové epidemie. Poslední údaj je zhruba o pětinu nižší, než byl nárůst v předchozích 24 hodinách, uvedla AP.

Už v sobotu řekl novinářům v Ženevě jeden z předních expertů Světové zdravotnické organizace (WHO) na mimořádné události Mike Ryan, že za poslední čtyři dny se stabilizoval počet případů nově nakažených v provincii Chu-pej. Každý z těch dnů tam podle něj přibylo přibližně stejné množství nakažených.

Nový koronavirus vyvolává onemocnění s příznaky chřipky a u některých pacientů může způsobit těžký zápal plic. Podle expertů na něj umírají hlavně staří lidé a osoby s podlomeným zdravím.

Nákaza se dosud rozšířila do téměř tří desítek zemí, úmrtí mimo Čínu ale potvrdily zatím jen Filipíny. Obětí koronaviru se nicméně stal i Američan, který tento týden v čínském Wu-chanu. Podle agentury Kjódó má koronavirus možná i první japonskou oběť, ve wuchanské nemocnici totiž zemřel Japonec s těžkým zápalem plic.

 

ČTK

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!