Koronavirus: USA hlásí druhou oběť, v postižených zemích se hromadně ruší lety, sportovní akce se přesouvají na neurčito

Aktuální statistiky podle analytického serveru Worldometer jsou následující:
Podle tiskové zprávy společnosti Seattle & King County Public Health byla v King County ve Washingtonu potvrzena druhá smrt způsobená koronavirem. Jedná se o 70letého muže, který měl být podle CNN až do nákazy ve velmi dobrém zdravotním stavu.
Podle ČTK pochází všech 42 nových obětí v Číně z provincie Chu-pej, tedy z místa, odkud se choroba začala šířit původně. Počet nakažených se v porovnání s předchozím dnem snížil, za sobotu jich přibylo 573, v neděli to bylo 202. V rámci úmrtí ale čísla bohužel stoupají, v neděli zemřelo 42 lidí oproti sobotním 35.
Následkem možného rozšíření nákazy COVID-19 byla zrušena motocyklová Velká cena Thajska. Tamní ministr zdravotnictví, Anutin Čarnvirakul, dnes oznámil: „Je nezbytné, abychom Grand Prix 2020, která byla naplánována na konec března, odložili na neurčito. Nákaza nemocí COVID-19 byla prohlášena za velmi nebezpečnou a snadno přenosnou nemoc, která má celosvětový dopad,“ informovala agentura AFP.
Elitního turnaje LPGA v Thajsku se ze stejného důvodu nezúčastní ani golfistky. Kvůli hrozícímu rozšíření koronaviru musel být přerušen také oblíbený Benátský karneval. Ohroženy jsou i letošní letní olympijské hry, které se mají konat v Tokiu, Japonsko totiž patří mezi země, kam se koronavirus také rozšířil. Momentálně je zde hlášeno 256 nakažených a 6 úmrtí.
V rámci snížení rizika rozšíření nákazy oznámil premiér Babiš, že česká vláda zastaví lety z Jižní Koreje k nám, informovala ČTK. Omezení se bude týkat také letů z Milána, Benátek, Boloni a Bergama.
Nedostatek ústních roušek následkem jejich panického skupování trápí především Japonce a Číňany. ČTK informovala, že se tamní obyvatelé kvůli obavám z nákazy virem uchylují k extrémům, jako je například nošení plastových lahví přes obličej nebo používání hygienických vložek, kávových filtrů či dokonce podprsenek. Ručně vyráběné masky se navíc nově stávají trendem sociálních sítí. ČTK také informovala o několika případech, kdy se lidé kvůli získání ústních roušek uchylují k trestné činnosti v podobě přepadení a krádeží.