KORONAVIRUS: V Česku je 214 potvrzených případů nákazy novým koronavirem

Informací uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Počet narostl o 25 lidí. Testováno bylo přes 4 000 lidí.
14. 3. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: DOPADY KORONAVIRU NA ČESKOU EKONOMIKU
14. 3. 2020 VELKÉ ZPRÁVY: DOPADY KORONAVIRU NA ČESKOU EKONOMIKU

reklama

Od sobotního večera přibylo 25 nových případů, během soboty přibylo 39 nakažených. Data, která ministerstvo zveřejnilo na stránkách věnovaných nemoci COVID-19 k dnešním 06:15, zatím neuvádějí aktuální údaje výskytu nemoci podle krajů.

Podle dosavadních informací přibylo v sobotu dosud nejvíc případů za jeden den. V ČR se objevily první potvrzené případy nákazy koronavirem 1. března.

Dvě třetiny nemocných se infikovaly v zahraničí, třetina v České republice. Ze zemí, v nichž se Češi nakazili, stále převažuje Itálie (74,5 procenta), která je v současnosti státem s nejvyšším počtem nově nakažených na světě. Z Rakouska si nákazu "přivezlo" 12,7 procenta nemocných Čechů.

Koronavirus svět

KORONAVIRUS SVĚT: Asie hlásí ústup, Evropa i Amerika bojují

Největší část nakažených je ve věku od 25 do 54 let. Počet nakažených seniorů nad 65 let je vyšší než počet nemocných dětí. Testováno zatím bylo přes 4 000 lidí.

V sobotu bylo nejvíce infikovaných v Praze, následovaly Středočeský, Olomoucký, Ústecký a Zlínský kraj. Potvrzené případy onemocnění COVID-19 mají i ostatní kraje. Výrazněji přitom stoupnul počet nakažených v Olomouckém kraji, kde měl pozitivní test i lékař urgentního oddělení Fakultní nemocnice (FN) v Olomouci. Nakaženého lékaře má také nemocnice v Břeclavi.

Statistiky o testování na koronavirus

Testuje Česko dostatečně koronavirus? Prohlédněte si nové srovnání s ostatními zeměmi

Kvůli koronaviru vláda vyhlásila ve čtvrtek nouzový stav, zrušeny byly kulturní i sportovní akce, od soboty jsou zavřeny obchody a restaurace. Některé podniky nabízejí možnost rozvážení jídla. Obchodů s potravinami, lékáren, drogerií, benzinových pump a dalších výjimek se uzavření netýká.

Od pondělí bude až na výjimky zakázán vstup do Česka všem cizincům a Čechům cestovat kamkoli do zahraničí.

reklama

reklama