KORONAVIRUS V ČESKU: Potvrzeno 40 případů

Česko má zatím 40 lidí nakažených novým typem koronaviru, oznámil dnes ráno na Twitteru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Přes noc přibyly další dva případy, oba mají vazbu na severní Itálii.
9. 3. 2020 VELKÉ ZRPÁVY: DOMÁCÍ TESTOVÁNÍ NA KORONAVIRUS POKRAČUJE. SANITKA V PRAZE VYJELA VÍCE NEŽ OSMDESÁTKRÁT
9. 3. 2020 VELKÉ ZRPÁVY: DOMÁCÍ TESTOVÁNÍ NA KORONAVIRUS POKRAČUJE. SANITKA V PRAZE VYJELA VÍCE NEŽ OSMDESÁTKRÁT

reklama

 

Premiér Andrej Babiš svolal na ráno další mimořádné zasedání Bezpečnostní rady státu, na němž oznámí další opatření proti šíření nákazy. Tiskovou konferenci budeme sledovat.

„Národní referenční laboratoř hlásí dnes ráno dva pozitivní výsledky na koronavirus (...) Celkem jsme za celou republiku doposud vyšetřili 1193 pacientů, u 40 se onemocnění potvrdilo,“ informoval ministr zdravotnictví.

svět bojuje proti koronaviru

KORONAVIRUS SVĚT: Přes 114 000 nakažených a 4000 obětí, italská celonárodní karanténa dopadla i na předsedu Evropského parlamentu

Novým potvrzeným případem je podle Vojtěcha žena, ročník 1959, ze Středočeského kraje, která přišla v zaměstnání do kontaktu s nakaženou ženou, která byla na lyžích v italské Val Gardeně. Druhým potvrzeným je muž z Ústeckého kraje, ročník 1966, který se vrátil z lyžařského střediska v Sextenu v Itálii.

iPrima/ČTK 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!