Koronavirus zasáhl i Kokosy na sněhu: Zemřel člen týmu Sam Clayton

V osmapadesáti letech zemřel Jamajčan Sam Clayton Jr., hudební producent a zvukař, který spolupracoval s reggae hudebníky z Jamajky i ze zemí mimo domovinu této hudby. Byla u něj potvrzena nákaza novým koronavirem. Informovala o tom zahraniční média.
Sam Clayton Jr.
Sam Clayton Jr.
@JamBobsleigh/Twitter

reklama

Sam Clayton Jr. pracoval mimo jiné jako zvukař ve slavném Harry J. Studio v jamajském hlavním městě Kingston. Spolupracoval jak s umělci s jamajskými kořeny, tak s hudebníky ze zahraničí, například z USA, Německa, Velké Británie nebo Francie, kde po nějaký čas i žil a mluvil plynně francouzsky.

Člen olympijského týmu, který byl inspirací pro Kokosy na sněhu

Clayton Jr. pracoval rovněž jako železniční technik a byl součástí jamajského bobového týmu, který soutěžil na Zimních olympijských hrách 1988 v Calgary. Tým a jeho odhodlání, díky kterému se tropický národ kvalifikoval na zimní olympiádu v bobu, se stal inspirací pro slavný americký film z roku 1993 Kokosy na sněhu.

Ačkoliv nebyl mezi čtyřmi závodníky, kteří havarovali během finálové jízdy, týmový kolega Devon Harris ho podle The Sun označil za „nedílnou část“ skupiny.

Neúnavně plnil vše, co slíbil

„Nejdůležitější ze všeho, v tomto našem zlodějském, bezohledném hudebním průmyslu, bylo, že byl důvěryhodný,“ uvedl David R. Hinds, frontman britské kapely Steel Pulse, které dělal Clayton zvukaře, který podle The New York Times rovněž informoval, že příčinou úmrtí byl koronavirus. „Sam se tyčil nad všemi ostatními vrstevníky tím, že upřímně plnil každý úkol, který měl – bez ohledu na to, jak malý nebo zdlouhavý byl. Všichni získali jeho neúnavnou a úplnou pozornost.“

Sam Clayton Jr. zemřel 31. března v jamajském Kingstonu. Na Jamajce je podle statistického serveru Worldometers evidováno 143 nakažených novým koronavirem, pět pacientů s potvrzenou nákazou v zemi zemřelo.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!