Korunní princ Saúdské Arábie pokračuje ve svých reformách: Tamní ženy nemusí nosit abáje

Korunní princ Muhammad bin Salmán pokračuje v reformách a modernizaci království. Nejnovější změna se týká typického ženského arabského oděvu- abáje. Princ zrušil tamním ženám povinnost nosit černé abáje a mít zakrytou hlavu v případě, že budou mít na sobě slušné oblečení.
Muhammad bin Salám
Muhammad bin Salám
facebook/Breaking news and Latest Laws in Saudi Arabia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podle dosavadních islámských pravidel musely být Arabky zahalené doslova od hlavy až k patě do tmavých abájí a jejich vlasy musely být schované pod hidžábem. To se teď ale změní.

Teprvě dvaatřicetiletý korunní princ Muhammad bin Salmán se již delší dobu věnuje různým společenským tématům a značně zmírňuje pravidla týkající se žen. Ty díky jeho reformám již mohou navštěvovat sportovní akce na stadionech a v létě dokonce budou moci usednout za volant.

Saúdský král rozhodl, že ženy mohou řídit auta

Ženy v Saúdské Arábii mohou řídit auta

Je zřejmé, že zrušení povinnosti nosit abáje mnohé Arabky potěší. „Zákony jsou dané jasně. Šaría stanovuje, že ženy mohou stejně jako muži nosit střízlivé oblečení. Neříká se doslovně, že se má jednat o černé abáje nebo černé pokrývky hlavy. Je na ženě, jak se rozhodne,“ prohlásil princ podle deníku The Telegraph.

Z posledních měsíců je zřejmá uvolněnější atmosféra v Saúdské Arábii. Na ulicích jsou viděny pestřejší abáje, pod kterými je možné sem tam zahlédnout i dlouhou sukni či kalhoty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama