Kostým Olivie Newton-John z filmu Pomáda se vydražil za 8 milionů korun

Černá kožená bunda a legíny, které na sobě měla herečka Olivia Newton-John ve finálních scénách filmu Pomáda, se vydražily. A za nemalé peníze. V přepočtu vychází suma na zhruba 8 milionů korun. A to je téměř dvakrát více než původně stanovená aukční suma.
Kostým Olivie Newton-John
Kostým Olivie Newton-John
Instagram/@bbc_russian

reklama

Mimo jiné se vydražila kopie scénáře Pomády, která patřila herečce. Celkově se podařilo na dané aukci vybrat 50 milionů korun. A právě velká část z výtěžku poputuje onkologickému centru v Austrálii. Jména nových vlastníků těchto ‚‚artefaktů“ jsou však anonymní. 

Pomáda je americký kinohit z roku 1978, ve kterém Olivia Newton-John hraje jednu z hlavních postav. Slavný černý outfit symbolizuje proměnu hlavní hrdinky z poslušné školačky na motorkářku bořící zavedená pravidla a stereotypy. 

Legíny z tohoto outfitu byly ušity už v padesátých létech a šlo vlastně o kus látky, který se rozpadal a zašil se až na herečce podle její postavy. Oliviamale později zmínila, že to nebylo tak snadné a musela držet nějakou dobu dietu. ‚‚Byla to neskutečně dlouhá a úmorná doba,“ nechala se v jednom z rozhovorů slyšet. 

Legíny byly v podstatě kus hadru
Autor: Instagram/@bbc_russian Legíny byly v podstatě kus hadru

Vydražily se i růžové šaty, ve kterých dorazila na premiéru daného snímku. Ty se prodaly za v přepočtu 400 tisíc korun. To bylo 3x více než počáteční cena. Dnes jednasedmdesátiletá herečka si nechala poslat fotografie kupujících, aby věděla, kdo po ní získal pro ni natolik vzácné předměty. 

reklama

reklama