Koukají vám lidé přes rameno, když píšete na mobilu nebo notebooku? Nová funkce vás na to upozorní

Většina lidí nemá ráda, když jim někdo přes rameno sleduje, co čtou nebo co právě dělají na svém chytrém telefonu nebo notebooku. Ať už v dopravním prostředku, v práci nebo doma. Jeden z výrobců chytrých zařízení přichází se softwarem, který uživatele upozorní, že je někdo za jeho zády.
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Pixabay

reklama

Výrobce elektronických zařízení Lenovo představil chytrého asistenta založeného na umělé inteligenci, který má uživatelům pomoci předejít těmto nepříjemným okamžikům. Chytrý asistent využívá kamery a mikrofony zařízení i softwaru umělé inteligence ke zjištění, zda někdo stojí za zády uživatele nebo detekuje neznámou osobu v případě, že uživatel nechá zařízení bez dozoru.

Koukání přes rameno už nebude tak snadné

Chytrý asistent Lenova (Lenovo Smart Assist) předvedený na veletrhu CES v Las Vegas uživatele tiše upozorní, že se někdo nachází za jeho zády a automaticky vypne obrazovku, když si všimne, že je uživatel chvíli nepřítomen.

Software pro rozpoznání hlasu Cortana a Amazon Alexa umožňují zařízení rovněž nastavit tak, aby reagovala pouze na hlas jeho vlastníka. Během videohovorů zase uživatel může zablokovat pozadí obrazovky, a pokud s někým mluví cizím jazykem, může si živě překládat na překladači.

Bezpečnost na prvním místě

V souvislosti s aktuálními hrozbami společnost rovněž plánuje vylepšit své notebooky využívané odborníky k ochraně klientů před úniky dat nebo kybernetickými útoky. Pro firmy tak bude dostupný další speciální software Think Shield, který zajistí pro zařízení další nadstandardní bezpečnostní funkce.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!