Koupila zajíce v pytli? Číňanka si pořídila štěně, ale místo psa z něj vyrostl medvěd

Číňanka jménem Su si před dvěma lety na dovolené pořídila štěně tibetského mastiffa. Jaké bylo její překvapení, když se z neustále rostoucího štěněte nakonec vyklubal asijský černý medvěd! O kuriózním případu informovala čínská média.
ilustrační foto- černý asijský medvěd
ilustrační foto- černý asijský medvěd
pixabay.com

reklama

První známkou, že něco není v pořádku, bylo podle Číňanky to, že její černý chundelatý mazlíček nějak rychle rostl. „Vypadal jako malé štěňátko mastiffa, když jsem si ho přinesla domů. Čím víc rostl, tím víc ale začal získávat podobu medvěda. A já se medvědů docela bojím“ vyprávěla Su svůj příběh pro China News Network.

Navzdory tušení, že její domácí mazlíček asi nebude normální štěně, se o zvíře starala po dobu dvou let. Žena si totiž všimla, že medvěd, kterého pojmenovala „Little Black“, je jednak velmi citlivý, ale taky dost závislý na její pozornosti.

Polární medvěd Farewell Inuka

V Singapuru zemřel jediný lední medvěd narozený v tropech

Péče o medvěda je ale o dost náročnější, než o psa. Takový asijský černý medvěd spořádá denně krabici ovoce a dva kbelíky nudlí.

Fakt, že chovat doma toto divoké a navíc chráněné zvíře je nezákonné, zjistila Su až z novin. Žena poté kontaktovala centrum Yuannan Wildlife Rescue, které zvíře odvezlo do nového domova. Veterináři posléze zvíře zkontrolovali a ověřili si, že je zdravé a v dobré kondici. Díky tomu se také Su vyhnula trestu.

Jak vypadá tibetský mastiff neboli také tibetská doga, se můžete podívat v tomto videu: 

Otázkou zůstává, proč pochybní obchodníci zaměnili vzácného medvěda za psa. Tlapy, kůže či žlučník asijského černého medvěda jsou totiž základními složkami tradiční čínské medicíny. Na černém trhu by si tak prodejci mohli přijít na desítky tisíc dolarů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!