Krásnou neděli vystřídá sychravý týden. S příchodem května nás čekají deště

Neděle by podle meteorologů měla být ještě ve znamení slunečné oblohy a teplot pohybujících se těsně pod hranicí 30°C. S příchodem května se ale ochladí. Například ve středu se teploty na celém území budou pohybovat v rozmezí od 15 do 25°C. Navíc bychom si měli na většinu týdne vytáhnout ze skříní i deštníky.
Krásnou neděli vystřídá sychravý týden
Krásnou neděli vystřídá sychravý týden
pixabay.com/Kapa65

reklama

„Během příštího týdne se bude frontální rozhraní oddělující studený vzduch na západě od teplého na východě vlnit nad střední Evropou,“ uvádějí meteorologové. Uprostřed týdnu pak podle nich začne přes naše území proudit teplejší a vlhčí vzduch od východu.

Neděle bude ve znamení polojasné až jasné oblohy. Při zvýšené oblačnosti se ale mohou objevit ojedinělé přeháňky nebo bouřky. Rtuť teploměrů přes den vystoupá až k 28°C. Pozor bychom si ale měli dávat na vítr, který na Moravě a ve Slezsku může dosahovat až rychlosti 15 m/s.

Začátek května sebou přinese bouřky

Počasí jako na houpačce: Ve čtvrtek se teploty nedostanou nad 20°C, víkend přinese třicítky a bouřky

Druhá polovina týdne bude ve znamení přeháněk a bouřek

V pondělí na nás čeká také jasná až polojasné obloha. Přes východ našeho území se ale mohou přehnat bouřky. Teploty se přes den budou pohybovat mezi 22 až 26 °C. I začátek nového týdne bude poněkud větrný. V Čechách i na Moravě bude vát čerstvý vítr o rychlosti až 15 m/s.

S úterkem přijde ochlazení. Denní teploty se budou pohybovat v rozmezí od 19 do 23°C. I tentokrát nás čeká polojasná až oblačná obloha. Druhá polovina pracovního týdne pak bude ve znamení oblačné oblohy, přeháněk a na východě území dokonce bouřek. Denní teploty se ve středu pak po celé republice můžou pohybovat od 15 do 25°C.

I čtvrteční den bude ve znamení oblačné až polojasné oblohy, místy s přeháňkami a bouřkami. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí od 18 do 23°C.

reklama

reklama