Krejčí s Pastrňákem zůstali těsně pod vrcholem. Nejhorší prohra v životě zní od Medvědů

Bylo to finále, jak má být. Rozhodoval až poslední - sedmý zápas, kde tým českého dua Davidů Pastrňáka s Krejčím mohl zvednout nad hlavu slavný Stanley Cup před domácími fanoušky. Nestalo se a pohár míří poprvé v historii do St. Louis.

Prohra v sedmém finálovém utkání bolí a je zdrcující pro každý tým. Pro Boston je to vzhledem k hernímu projevu ještě bolestnější. Medvědi první třetinu na šance jasně ovládali, než přišla studená sprcha. Po sérii tutových šancí na druhé straně v čase 16:47 udeřilo St. Louis. Střelu od modré lehkou tečí poslal Ryan O’Reilly přímo mezi Raskovy betony. A nebylo to poslední slovo Bluesmanů v první třetině. Osm vteřin před koncem třetiny zařídil hostům dvougólové vedení Alex Pietrangelo.

Stadion v tu chvíli ztichnul. Zpomalený záběr ukázal, že Brad Marchand nebude mít klidné spaní, protože v momentě, kdy se Pietrangelo rozjel od modré čáry z druhé vlny pro přihrávku, Marchand odešel střídat a nechal útočícího hráče osamoceného. Dojíždějící Pastrňák ani obránci už nedokázali zakročit.

Největší akce a góly si můžete prohlédnout v přehledu.

Ve druhé třetině obraz hry vyrovnal a šance byly k vidění na obou stranách. Gól nepadnul ani v závěrečných třech minutách, kdy tlak Bostonu sílil a Joakim Nordström se ocitl v obrovské šanci sám před Jordane Binningtonem. Objev letošní sezóny předvedl neskutečný zákrok a udržel svůj tým ve dvougólovém vedení do konce třetiny.

Ve třetí třetině noční můra Medvědů pokračovala. Frustrace z neproměněných šancí rostla, ale další, komu se podařilo vstřelit branku, byli opět Modrokabátníci. Brayden Schenn si najel mezi kruhy na přihrávku Vladimira Tarasenka z levého rohu útočného pásma a střelou bez přípravy zamířil k pravé tyči! Každý v tu chvíli věděl, že Blues jsou k historickému úspěchu už velmi blízko. Když pak čtyři a půl minuty před koncem nedal šanci Ruskovi Sanford, bylo rozhodnuto.

Čestný zásah zaznamenal pro Boston Matt Grzelcyk po přihrávce Davida Krejčího. Jenže v tu chvíli bylo těžké se z gólu radovat. Zápas směřoval k nevyhnutelnému – St. Louis Blues poprvé v historii klubu slaví vítězství ve Stanley Cupu.

St. Louis slaví, Boston pláče

V bostonské aréně TD Garden zavládnul smutek. Zato na stadionu baseballových Cardinals ze St. Louis, kde hokejoví fanoušci sledovali finále na velkých projekcích, vypukla euforie, stejně tak jako v klubech a ulicích.

Zdrcený David Krejčí se před novináři neubránil emocím. „Každý se tady bude muset s tím naučit žít, protože takové porážky budou bolet dlouho. Mohl to být náš nejlepší den v životě, ale bohužel je to náš nejhorší den v životě,“ sdělil se slzami v očích český útočník. „Přitom jsme byli tak blízko,“ smutnil Krejčí. Spoluhráč Brad Marchand při rozhovoru působil dojmem, že mu prohra vzala slova úplně. Velmi těžko ze sebe soukal jednoduché věty proložené mlčením. „Nevím, co k tomu říct. Srdce mi puká. Připravili nás o sen, o celoživotní sen, na kterém jsme dřeli celý život. Ale stačí šedesát minut a všechno je pryč,“ shrnul nakonec se slzami v očích.

Do St. Louis míří kromě Stanley Cupu také individuální ocenění Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off. I s nalomenm žebrem ho získal srdcař Ryan O’Reilly. Byl to právě on, kdo otevřel gólový účet sedmého finále. Z celkových 26 utkání play off přispěl ke Stanley Cupu 23 body za osm gólů a patnáct asistencí.