Krokodýl má pneumatiku kolem krku celá léta. Nyní je vypsaná odměna za jeho ‚‚osvobození“

V Indonésii nabízí odměnu každému, kdo se odváží přiblížit ke čtyřmetrovému divokému krokodýlovi a sundá mu pneumatiku z krku. S tou musí zvíře žít už téměř čtyři roky. Poprvé byl spatřen na řece Palu v provincii Central Sulawesi. Dosud se nikomu záchranná akce nepovedla. O případu informuje CNN.
Krokodýl uvězněný v pneumatice
Krokodýl uvězněný v pneumatice
Zdroj: Twitter/@wiltshirebloke

reklama

Od roku 2016 musí aligátor žít s otěží kolem krku. Přežil s ní dokonce i zemětřesení a tsunami v roce 2018. Ani za vln tsunami se z pneumatiky nedostal. Podle odborníků je pro něj ale zátěž životu nebezpečná.

Obavy odborníků jsou namístě především kvůli udušení. Proto Úřad pro ochranu přírodních zdrojů Central Sulawesi vyhlásil odměnu za krokodýlovo osvobození. „Odměna bude udělena tomu, kdo zbaví nešťastného krokodýla pneumatiky,“ uvedl šéf úřadu Hasmuni Hasmar. Podrobnosti k odměně ale zatím neuvedl.

Podle Hasmariho se krokodýla snažili osvobodit již v minulých letech. Například v roce 2018 se o to pokoušeli ochránci přírody. Neuspěli. O rok později se dobrovolníci z místního úřadu pokusili zvíře vylákat na maso. Ani tehdy záchranná akce nevyšla.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!