Krutý rozsudek: Řecká uklízečka dostala deset let vězení za lhaní v životopise. Je to nehumánní, tvrdí Řekové

Nejvyšší soud v Řecku bude přezkoumávat případ ženy, která byla odsouzena k desetiletému vězení za to, že v životopise lhala o svém vzdělání. Aktivisté, média i samotní Řekové se proti rozsudku bouří.
Věznice, ilustrační fotografie
Věznice, ilustrační fotografie
Pixabay

reklama

Třiapadesátiletá žena pracovala 15 let jako uklízečka v jedné z řeckých mateřských škol. Vše bylo v pořádku do té doby, než se přišlo na to, že žena lhala ve svém životopise o dosaženém vzdělání. Zatímco v životopise tvrdila, že má dokončené základní vzdělání, ve skutečnosti skončila ve škole rok před jejím dokončením.

Nejspíš si řeknete: „A co je na tom? Tak nemá základní vzdělání, jako uklízečka ho přeci nepotřebuje”. Ale v Řecku vidí celou situaci odlišně.

Je to nelidské a podlé

Když se v roce 2014 přišlo na nesrovnalosti v životopise ženy, jejíž totožnost média neuvádí, začal se řecký krajský soud případem zabývat. A tento týden padl děsivý rozsudek - žena si má za podvod odpykat za mřížemi dlouhých deset let!

Rozhodnutí krajského soudu vyvolalo vlnu nevole nejen u aktivistů pro boj za lidská práva a u médií, ale bouří se i občané Řecka. „Je to další důkaz zásadního a nekončícího problému našeho soudnictví,” prohlásila Helénská liga pro lidská práva. 

Úklid bytu se zvrhnul 7

GALERIE: Žena najala uklízečky, aby jí uklidily byt. Ony vypily všechen alkohol a pak udělaly šílený bordel

Pozadu nezůstávají ani veřejná média, která se pozastavují především nad faktem, že mnozí násilní vrahové dostávají nižší tresty než uklízečka, která si něco vymyslela do životopisu. „Je to podlé,” píší místní noviny.

Celý případ už si vzal na starosti Nejvyšší soud v Řecku, který rozhodne, zda krajský soud pochybil či nikoliv. Nechme se překvapit, jak to nakonec s uklízečkou dopadne!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!