Kupujete novou televizi? Vyberte si zařízení podporující HbbTV a využijte spoustu výhod, které Prima nabízí

V Česku už od listopadu loňského roku probíhá přechod na nový vysílací standard DVB-T2. Vysílače DVB-T se postupně vypínají, poslední ukončí vysílání od konce června 2020. Lidé, kteří využívají platformu pozemního vysílání a nevlastní televizory nebo set-top boxy umožňující příjem signálu DVB-T2, tak už na mnoha místech nenaladí některé televizní stanice včetně kanálů skupiny Prima. Pokud si tedy plánujete pořídit nový televizor nebo set-top box, překontrolujte si, zda zařízení podporuje funkci červeného tlačítka (HbbTV), které umožňuje propojení televizního vysílání s internetem.
A co si vyberete vy?

reklama

Pozemní vysílání využívá pro příjem televizního signálu v Česku téměř 60 % domácností. Pro příjem DVB-T2 je nutné, aby diváci měli set-top box nebo televizor, který nový signál umí přijmout. Přechod na DVB-T2 se už podle schváleného harmonogramu uskutečnil v Praze, Středočeském a Královéhradeckém kraji. V těchto dnech probíhá změna také v Ústeckém kraji. V únoru bude následovat Plzeňský, Liberecký a Jihočeský kraj. Zbytek republiky čeká přechod v březnu, dubnu a květnu. 

Pokud tedy plánujete koupit nové zařízení, které vám umožní příjem DVB-T2 signálu, překontrolujte si, zda zařízení podporuje funkci červeného tlačítka (HbbTV). Tato funkce vám totiž zaručí řadu výhod.

Od seriálů a filmů až po hry

Díky tzv. červenému tlačítku můžete jediným stiskem vstoupit do online světa a využít tak mnoho funkcí, které běžné televizní vysílání nenabízí. Televize Prima pod červeným tlačítkem nabízí celý archiv, přes 1000 pohádek, rozšířenou řadu dokumentů Prima ZOOM, přehledný TV program, počasí, letáky, hry a mnoho dalšího. Pokud jste tedy například nestihli VELKÉ ZPRÁVY, díky červenému tlačítku si je můžete zpětně přehrát z pohodlí gauče.

V archivu dále naleznete například všechny díly našeho nového úspěšného seriálu Slunečná včetně bonusů, jako jsou rozhovory s hlavními protagonisty seriálu. V nabídce jsou i předpremiéry, takže si můžete díky HbbTV na svém chytrém televizoru vychutnat následující díly dříve, než poběží v rámci klasického vysílání.

HbbTV na Primě
HbbTV na Primě

Co je potřeba pro využití HbbTV?

V první řadě potřebujete chytrou televizi s funkcí HbbTV, která je připojená k internetu. Některé chytré televize s HbbTV, z pravidla značky Samsung, nemají automaticky nastavenou funkci HbbTV a uživatel si musí nejprve stáhnout aplikaci HbbTV. Pokud má televize aktivní HbbTV, stačí přepnout na jakoukoli stanici Prima a zmáčknout červené tlačítko na ovladači. Automaticky se spustí menu HbbTV, kde už si sami vyberete svoji zábavu.

Pokud se tedy rozhodnete pro nákup nového zařízení, ověřte si u svého prodejce, zda podporuje funkci HbbTV. Televizory podporující funkci červeného tlačítka jsou označeny zlatou pečetí Českých Radiokomunikací a případně červenou pečetí iPrima. Pozor u set-top boxů, tam zlatá pečeť nestačí. Podporované modely TV najdete také v našem seznamu. Nejlevnější televizory s funkcí červeného tlačítka se dají pořídit do 5 000 korun.

Podrobnější informace včetně toho, jak nastavit funkci HbbTV najdete zde.

reklama

reklama