Kuriozita z Belgie: Kvůli ptákům zakázaly úřady nudapláž!

Kdo by to byl řekl, že právě ptáci budou problémem pro belgické nudisty. Ti si totiž kvůli hnízdům chráněného opeřence nemohou zřídit nudistickou pláž. Jednalo by se přitom o teprve druhou pláž tohoto typu v zemi.
ilustrační foto
ilustrační foto
pixabay.com

reklama

Žádost nudistického spolku o další pláž bez plavek v Belgii se pravděpodobně nesetká s kladným vyřízením. Vlámské organizaci pro ochranu přírody se nelíbí, že by nudisté rekreovali nedaleko města Westende, kde hnízdí chocholouš obecný. Kromě vzácného ptáka jsou na místě plánované pláže také písečné duny, které by podle organizace mohli nudisté poškodit.

Podle deníku The Guardian se nudisté bránili, že by kolem dun mohli vystavět plot, aby tak byli k přírodě co nejvíce šetrní. To však místní starosta zamítl.

Čekají nás tropy

Čekají nás tropy! Rtuť teploměru může vystoupat až k 33°C

Předseda belgické federace pro naturismus Koen Meulemans uvedl, že nudisté mají v Belgii zásadní problém. „Spolek má asi 8 200 platících členům a každé léto mají větší a větší problém s důstojným provozováním své činnosti. Věk našich nových členů je nejčastěji mezi třicátým a čtyřicátým rokem, kdy se v práci ocitají pod největším tlakem. A díky naturismu mohou vypnout. Lidé, kteří ze sebe shodí oblečení, jsou bez telefonu a neřeší práci, je to skvělý návrat k přírodě," říká Meulemans.

V Belgii je naturalistický trend čím dál populárnější. Podle Meulemanse je nudismus jedním z nástrojů, jak čelit vyhoření. Není se tedy čemu divit, že nějaké ptactvo, ač jistě vzácné, nudistům dost kazí léto.

reklama

reklama