Kuriózní nehoda: Silný vítr na Maltě odvál letadlo přímo do budovy letiště

Hodně neobvyklý karambol se stal na maltském mezinárodním letišti. Soukromé letadlo tam ve středu večer najelo do jedné z letištních budov, kterou čumákem doslova probořilo. Vzhledem k tomu, že na palubě v době nehody nikdo nebyl, je na vině zřejmě silný vítr, který ostrovní stát v posledních dnech sužoval.
Soukromé letadlo prorazilo jednu z budov na maltském letišti
Soukromé letadlo prorazilo jednu z budov na maltském letišti
Facebook/David Agius

reklama

Podle informací deníku Malta Today parkovalo letadlo na svém místě na letišti. Silný vítr ale odvál zarážku na kolo a uvedl tak stroj do pohybu. Ten následně najel do budovy, kde jsou umístěny kanceláře. Z pořízených videí a fotografií je patrné, jak čumák letadla prorazil zeď budovy. 

Během bizarní nehody nebyl nikdo zraněn. „Budova neutrpěla žádná závažná poškození, což se ale nedá říct o tom letadlu,“ uvedl mluvčí společnosti, které kanceláře patří.

Soukromý tryskáč patří podle Malta Today Michaelu Ashcroftovi, bývalému místopředsedovi Konzervativní strany, který se zároveň řadí mezi nejbohatší Brity.

Podobný incident se na Maltě nestal poprvé. V roce 2007 se zaparkovaná armádní stíhačka samovolně rozjela, což skončilo poškozením jejího trupu. Ostatní letadla v jejím okolí musela být evakuována.

reklama

reklama