Kuriózní případ z Číny: Dítě se narodilo čtyři roky po smrti svých rodičů!

Čtyři roky poté, co manželé z Číny zemřeli při autonehodě, porodila náhradní matka jejich dítě. Díky několika embryím, která si nechal pár před nehodou zmrazit, přišel na svět jejich potomek. Použití embrya a narození dítěte ale předcházela právní bitva, do které se pustili rodiče zesnulých manželů. Ti ji nakonec vyhráli. O případu informuje BBC s odvoláním na čínská média.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Chlapečkovi, který se narodil loni v prosinci, budou jeho prarodiče jednou vyprávět neuvěřitelný příběh o tom, jak přišel na svět. Jeho biologičtí rodiče totiž zemřeli při autonehodě čtyři roky před jeho narozením.

Čínští manželé si ale před svou smrtí v nemocnici v Nan-ťingu nechali zmrazit embrya, která byla posléze uchována ve speciálním kontejneru v tekutém dusíku při teplotě minus 196 stupňů. Jenže ještě dřív, než se manželé pokusili o umělé oplodnění, tragicky zemřeli při autonehodě.

Hrozí mezi velmocemi celní válka?

Čína uvalila cla na více jak sto amerických výrobků

Rodiče zesnulých manželů se následně pustili do právní bitvy o svěření embryí do jejich rukou. Právní tahanice trvaly velmi dlouho, jelikož čínské soudy doposud podobný případ neřešily. Nynější prarodiče nakonec bitvu vyhráli.

Tím ale jejich patálie nekončily. Z nemocnice v Nan-ťingu bylo možné embrya odvézt pouze v případě, že někde bude existovat zařízení, které se o ně postará. Našli ho až za hranicemi, konkrétně v Laosu. Protože ale žádná z leteckých společností nechtěla nádobu s embryi převézt, museli se prarodiče vydat do Laosu autem. Tam se také uskutečnilo vložení embryí do dělohy náhradní matky a v prosinci minulého roku se narodil chlapeček jménem Tchien-tchien.

Prarodiče potřebovali, aby jejich vnoučátko mělo čínské občanství, takže náhradní matka odcestovala porodit do Číny. Testy DNA potvrdily, že prarodiče jsou skutečně příbuzní novorozence, a tak se nyní všichni čtyři mohou konečně radovat z malého vnoučka.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!