Kuriózní zločin: Ženě, která vpichovala v Austrálii šicí jehly do jahod, hrozí až 15 let vězení

V australském státě Queensland zatkla policie 50letou ženu, která šířila v Austrálii strach tím, že do ovoce v obchodech vpichovala šicí jehly. První kontaminace jahod se objevila v září, následovaly další. Jeden muž po konzumaci skončil v nemocnici.
Kuriózní zločin v Austrálii: ženě hrozí za vpichování jehel do jahod až 15 let odnětí svobody
Kuriózní zločin v Austrálii: ženě hrozí za vpichování jehel do jahod až 15 let odnětí svobody
Pixabay

reklama

Jehly se v září objevily v obchodech hned šesti australských států a teritorií. Nejprve v Queenslandu a Novém Jižním Walesu, poté také ve Viktorii, Teritoriu hlavního města Austrálie, Jižní Austrálii a Tasmánii. Policie po oznámení od šokovaných zákazníků obchodů zahájila celonárodní pátrání.

Hlášeno bylo celkem kolem stovky nálezů jehel v ovoci. Některé supermarkety stáhly jahody z prodeje, farmáři a pěstitelé byli nuceni ovoce kontrolovat, či rovnou vyhodit. První případ se objevil v Queenslandu, kde muž po konzumaci kontaminovaných jahod skončil v nemocnici s bolestmi žaludku.

ilustrační foto

Otrávené jablko není jen v pohádce: Kontaminované granátové jablko zabilo ženu z Austrálie

 Australská vláda již v září rozhodla v reakci na kuriózní zločin o zvýšení trestu za potravinový terorismus, tedy kontaminaci veřejného zdroje potravin, z 10 na 15 let vězení. Motivy pachatelky nejsou zatím známé. Původně byly v podezření dvě mladistvé, v neděli ale policie podle BBC zatkla 50letou ženu. Bude souzena právě za potravinový terorismus, a hrozí jí tak až 15 let odnětí svobody. 

"Tohle není legrace. Člověk, který se tohoto zločinu dopouští, ohrožuje živobytí těžce pracujících Australanů a děsí děti," řekl premiér Scott Morrison podle BBC. Za informace, které vedly k zatčení a odsouzení pachatele, byla vypsaná odměna ve výši 100 000 amerických dolarů. V Queensland generuje jahodový průmysl až 160 milionů dolarů ročně.

reklama

reklama