Květina místo popálenin nebo jizvy po bodnutí! Ruská tatérka pomáhá obětem domácího násilí

V Rusku každoročně umírá až 12 000 žen v důsledku fyzického a psychického násilí ze strany jejich partnerů. Téma domácího násilí je však bohužel v této zemi stále tabu a drtivé většině takto týraných žen se pomoci nikdy nedostane. Tatérka Jevgenija Zakhar však našla způsob, jak obětem přece jen pomoci převzít znovu kontrolu nad svými životy.
17 parádních vyšívaných tetování. 3
17 parádních vyšívaných tetování. 3
Instagram.com/fertattoo2406

reklama

Tetovací sezení u umělkyně Jevgeniji Zakhar v Rusku fungují již čtyři roky. Jejich cílem je překrýt jizvy barevným tetováním, aby ženám při pohledu na ně dodávaly sílu. Pro Deutsche Welle Zakhar uvedla, že když tetování provádí, poskytuje zákaznicím také terapeutickou pomoc. Když poprvé přišla s tímto nápadem jak pomáhat, sama prý vůbec netušila, co všechno se děje za zavřenými dveřmi ruských domů a bytů.

,,Kdykoli ke mně ženy přijdou, pokaždé slyším stejný příběh. Jejich partner je závislý na alkoholu nebo drogách. Tito muži většinou nemají práci, a tak mají pocit, že pití a užívání drog je jejich jediné východisko,‘‘ uvedla umělkyně. 

Místo jizev květiny nebo zvířata

Velmi rychle pak začnou být agresivní a jejich chování se stupňuje. Problém domácího násilí se podle Zakhar zhoršuje, jelikož ho společnost ani ruská vláda neřeší.

Klientky si nejčastěji vybírají veselé a barevné vzory. Popálená a bodnými ranami zjizvená místa na tělech žen zdobí květiny nebo zvířata. Podle Deutsche Welle je v Rusku smutnou realitou to, že týrané ženy se stydí komukoliv svěřit, nebo jim policisté nevěří.

Zakhar pevně doufá, že je tetování, které obětem zdarma vytvoří, jejich poslední bolestí, kterou prožijí.

reklama

reklama