Kvůli diplomové práci riskovala život. Studentka se ubránila ozbrojeným zlodějům

Aby zachránila svou diplomovou práci, pustila se do potyčky s ozbrojenými lupiči
Aby zachránila svou diplomovou práci, pustila se do potyčky s ozbrojenými lupiči
youtube/Samroz Ali

reklama

Vyhlídka ztráty jediné kopie diplomové práce způsobila, že mladá studentka z Jihoafrické republiky neohroženě bojovala s lupiči. Ti ji na ulici přepadli se zbraní v ruce.

Noxolo Ntusi (26) čelila tváří v tvář smrti, když se za každou cenu snažila zachránit před lupiči svou diplomovou práci.

„Měla jsem pouze jedinou kopii své diplomky,“ řekla pro BBC studentka z Johannesburgu. Vzápětí ale dodala, že její počínání nebylo zrovna moudré a všem, kteří by se dostali do podobné situace, poradila, aby útočníkům dali, co chtějí a neohrožovali svůj život. „Diplomovou práci můžeš vždy znovu napsat,“ dodala.

Budoucí doktorka vědecké laboratoře zaměřila svou závěrečnou práci na molekulární zoologii. A jelikož měla pouze jedinou kopii celého svého „díla“, za žádnou cenu o něj nechtěla přijít. 

 

Zlodějům se podařilo odcizit tašku s obědem, ale druhou, ve které byl důležitý spis, již nevzali. Noxolo se o své věci s lupiči přetahovala hlava nehlava. „Přemýšlela jsem nad svou závěrečnou prací. Jsem již téměř u konce. Pokud bych o ni přišla, musela bych své studium prodlužovat o další rok,“ vysvětlovala.

Pár dní po útoku však napadená uznává, že její jednání bylo neuvážlivé a ostatní tímto nabádá, aby si především snažili zachránit život. „Diplomka se dá vždycky napsat znovu,“ apeluje na občany studentka.

Celý incident je zachycen na bezpečnostních kamerách, díky kterým jsou již zloději dopadeni.

reklama

reklama