Kvůli hlasitému pláči dítěte čelí rodina vystěhování. Sousedé si stěžují.

Mladá rodina z londýnského Hammersmithu čelí vystěhování z pronajatého bytu kvůli sousedům, kteří si stěžují na hlasitý pláč jejich dítěte.
ilustrační foto- plačící dítě
ilustrační foto- plačící dítě
Pixabay

Attila a Ildiko Wurthovi žijí v pronajatém londýnském bytě v nejvyšším patře zrekonstruovaného domu. Mají dvě malé děti- patnáctiměsíční dcerku a tříletého syna. A právě děti jsou trnem v oku sousedům. Ti se nemohou vyrovnat s hlasitým pláčem malého miminka, a proto si na rodinu ustavičně stěžují.

„Dostali jsme email od majitele domu, že dítě mělo plakat ráno v 5:30 a pak znovu před sedmou hodinou ranní a probudilo tak ostatní podnájemníky,“ uvedli manželé, kterým zůstává rozum stát nad netolerancí sousedů. „Je přeci jasné, že děti občas pláčou, ale rozhodně to není většinu dne jak tvrdí sousedi,“ říká podle serveru RT pan Wurth.

ilustrační foto- sousedské spory kvůli štěkotu psů

Sousedské spory nedaleko Prahy: V malé boudě drží 20 psů, hlasitý štěkot obtěžuje sousedy

Majitel však dal rodině podmínku, že pokud se pláč a hluk bude opakovat, musí se manželé s dětmi vystěhovat. „Porušili smlouvu tím, že rušili ostatní obyvatele budovy, a to nejen hlučnými dětmi, ale i jiným hlukem,“ uvedl majitel v oznámení, které zaslal manželům. Také rodinu upozornil, že pokud by hluk ani stěžování sousedů nepřestávalo, má právo je podle zákona vystěhovat.

Jenže právě bydlení je kamenem úrazu nejen rodiny Wurthů. Londýn patří k městům, kde najít bydlení je jedna z nejtěžších věcí vůbec! Lidé se tísní v malých komůrkách za hříšné peníze, protože jiné možnosti zkrátka nejsou. A tak ani manželé Wurthovi nemohou nepříjemné sousedy opustit jen tak. I přesto, že je pan Wurth veterinář, najít byt či dům pro čtyřčlennou rodinu je v Londýně téměř nadlidský výkon.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama