Kvůli honu za dokonalou fotografií zemřely už stovky lidí. Pomůže zavedení no selfie zón?

Jak daleko jsme ochotni zajít, bychom pořídili perfektní selfie fotografii? Od roku 2011 zemřelo podle nové studie více než 250 lidí kvůli tomu, že se snažili pořídit „extrémní“ selfie fotku. Na studii upozornila agentura DPA.
Extrémní selfie
Extrémní selfie
Pixabay

reklama

Zatímco selfies „šílenství“, které se rozšířilo po celém světě v souvislosti se sociálními sítěmi, působí jako neškodná činnost k trávení volného času, podle studie provedené výzkumníky v Národní lékařské knihovně USA má tento fenomén občas dokonce smrtící následky.

Osm z deseti obětí selfies jsou muži

Mezi lety 2011 a 2017 zemřelo 259 lidí v souvislosti s pokusem o pořízení tzv. „extrémní“ selfie. Nejčastější příčiny úmrtí jsou spojeny s nebezpečnými místy, jako jsou vysoké budovy, hory nebo krajnice silnic, a nezřídka jde o utonutí, dopravní nehody nebo pády.

Rapper Jadiel zemřel v New Yorku při nehodě na kole

Problémy? Tak si projděte SELFIES, které pořídili lidé těsně před smrtí

Výsledky se výrazně lišili podle jednotlivých světových regionů. Polovina všech úmrtí byla zaznamenána v Indii. V USA zase většina smrtelných nehod spojených s pořizováním selfie má souvislost se střelnými zbraněmi. Průměrný věk „oběti“ selfie je 22 let a téměř 80 procent mrtvých jsou muži.

Vzniknou po světě zóny se zákazem focení selfies?

Vzhledem k tomu, že úmrtí spojená se selfie jsou relativně novým fenoménem, který ještě není komplexně zmapován, mohou být podle studie údaje neúplné.

Výzkumníci v rámci boje s tímto problémem navrhli zavedení tzv. „no selfie zones“ (míst, kde se nemohou fotit selfie snímky). Například v Bombaji již figuruje 16 takových zón. Podobná místa byla již zavedena například v Rusku nebo Indonésii.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!