Laboratorní opice byly infikovány smrtelným koronavirem, vědci se tak snaží najít účinný lék

Vědci z amerického Mezinárodního institutu zdraví testují na opicích experimentální antivirový lék proti smrtelnému koronaviru. Lék byl původně vytvořen proti ebole. Koronavirus má prozatím na svědomí 2627 mrtvých.
Makak
Makak
pixabay.com

reklama

V laboratoři bylo infikováno 18 makaků. Těm, kteří nedostali lék, byl diagnostikován MERS-CoV, tedy jedna z forem smrtelného koronaviru. Výsledky testování také odhalily, že šest opic, kterým byl podán lék s názvem Remdesivir, 24 hodin před infikováním MERS-CoV, nemělo žádné příznaky této choroby.

Podle Daily Mailu má být Remdesivir účinný nejen proti MERS, ale právě také proti nové formě koronaviru 2019-nCoV pocházející z čínského Wu-chanu. Případy nákazy koronavirem se v posledních týdnech objevily v USA, Velké Británii a několika zemích v Evropě. V prohlášení vědci z NIH uvedli: „MERS-CoV úzce souvisí s nově objeveným typem koronaviru 2019-nCoV.“

Jihokorejské město Tegu ochromil koronavirus

KORONAVIRUS: Itálie ve strachu. Stovky nakažených hlásí také Jižní Korea a Írán

Působivé výsledky Remdesiviru byly zveřejněny v prestižním lékařském časopise The New England Journal of Medicine. Tento lék účinkuje tak, že blokuje protein, který pomáhá koronaviru množit se a následně tak infikovat pacienty.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!