Laisek: Až 90 procent lidí má nevýhodnou smlouvu. A neví o tom! ROZHOVOR

"Srovnávání a objednávání finančních produktů přes internet roste. Čím dál více lidí chápe, že výhodné nabídky se nemusí týkat jen nákupu pračky nebo televize." To říká Zbyněk Laisek, výkonný ředitel společnosti FSS, která provozuje mimo jiné finanční srovnávač Prima Rádce.
Nevýhodná smlouva = zbytečně vysoké účty
Nevýhodná smlouva = zbytečně vysoké účty
thinkstock.com

reklama

 

Mnoho lidí si už nedovede představit, že by neměli možnost nakupovat online. My jsme si povídali s předním českým finančním odborníkem a také expertem Prima Rádce Zbyňkem Laiskem, který často radí i divákům Zpráv FTV Prima, o výhodách internetu na poli sjednávání finančních produktů, jako je pojištění nebo hypotéka.

Zbyněk Laisek - odborník Prima Rádce Foto: Zbyněk Laisek

Zbyňku, jaký je ten důvod, proč klienti sjednávají produkty online?

Důvody jsou čtyři. Tím nejpříjemnějším jsou určitě lepší ceny – firmy soutěží na „tržišti“ a dávají lepší ceny než normálně, navíc nemusí platit tak vysoké provize, produkty jsou levnější. Dalším důvodem je možnost srovnání – pro každého je výhodnější jiná firma, což jednoduše zjistíte právě v našich kalkulačkách. Pak jednoznačně vede rychlost – hodně produktů lze obratem sjednat a zaplatit, aniž musíte kamkoliv chodit. A posledním důvodem je spolehlivost – naše výpočty jsou správné, což bohužel není na internetu standardem.

Existují tedy i nespolehlivé servery?

Těch je bohužel mnoho. To je také jeden z důvodů, že naše řešení a služby využívají prakticky všechny přední české portály včetně Prima Rádce. Jde o správnost výpočtů, správnost smluvní dokumentace, řešení problémů za klienta, výhodnost slev, telefonické, e-mailové i osobní poradenství.

Jaké produkty nabízíte?

Porovnáváme a sjednáváme například povinné ručení, cestovní pojištění, energetické dodavatele, úvěry, hypotéky, úrazové pojištění. Pokud jde o instituce, jsou to přední banky, pojišťovny i energetické firmy. Celkem více než 80 poskytovatelů v České republice. Mezi jinými například Allianz, Česká podnikatelská pojišťovna, Wüstenrot, Unicredit, GE Money, EON, ČEZ a další.

Buďme konkrétní, kolik může člověk/klient ušetřit?

Například u refinancování hypotéky jsou to i dvě procenta ze sazby – tedy průměrně 36 tisíc korun za rok na splátce hypotéky. U povinného ručení v průměru 1 500 korun za rok, u energií 6 tisíc korun za rok atd. Pokud naše služby použije „průměrná“ rodina, ušetří ročně více než 15 000 Kč.

 

Zjistěte, jestli nemáte i vy nevýhodnou smlouvu. Vyzkoušejte, kolik můžete ušetřit:

>>> Kalkulačka cen elektřiny a/nebo plynu <<<

>>> Kalkulačka hypoték <<<

>>> Kalkulačka povinného ručení <<<

 

A jak je to se spotřebitelskými úvěry?

Tam je situace nejvíce „dobrodružná“. Pokud porovnám naše nabídky s nabídkami například malých poskytovatelů nebo nabídkami autobazarů, naše úvěry jsou řádově levnější. Například úvěr na automobil může klient sehnat za 20 procent nebo u nás za 9 procent, což je rozdíl ve splátce mnoho tisíc korun!

Co je rychlý scoring, který nabízíte?

Pokud chcete hypotéku či spotřebitelský úvěr, ale nevíte, zda vám banka půjčí, můžete si na našich portálech udělat rychlý scoring. Řekneme vám, jaká firma vám půjčí a kolik bude úvěr stát. Výpočet je orientační, ale napomůže v prvotním výběru.

 

O N L I N E   P O R A D N A: Potřebujete poradit, jak efektivně nakládat s rodinnými financemi?

Prima Rádce - logo 2 Foto:

Nabízíme vám BEZPLATNOU osobní, telefonickou či mailovou KONZULTACI s našimi experty.

Poradíme vám, jaké řešení bude ve vaší situaci nejlepší. V kontaktním formuláři vyplňte kontakt na vás, naši odborníci v čele se Zbyňkem Laiskem se vám v co nejbližším možném termínu ozvou.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!