Láska až za hrob. Postarší manželé zemřeli na Štědrý den ruku v ruce jen několik hodin po sobě

Dojemný příběh se odehrál o Vánocích v americkém Ohiu. Postarší manželé, kteří spolu byli 64 let, zemřeli přirozenou smrtí jen pár hodin po sobě. Až do konce se přitom drželi za ruce. O případu, který později obletěl celé Spojené státy, informoval server Fox News.
ilustrační foto
ilustrační foto
Pixabay

reklama

Bill (†88) a Nancy (†85) Schafrathovi se vzali v roce 1955 a láska je provázela po celý zbytek života. Billův zdravotní stav se několik týdnů před Vánoci výrazně zhoršil a nebyl už schopný vstát z postele. Pečovatelé v domově pro seniory ve městě Wooster, kde manželé žili, tak přemístili Nancynu postel k té jejího manžela, aby se v posledních týdnech života mohli držet za ruce.

Bill zemřel na Štědrý den ráno, přibližně o čtyři hodiny později skonala i jeho žena Nancy. „Tušili jsme, že odejdou spolu,“ řekl jeden z pečovatelů pro Fox 8. O tom, jak silné pouto bylo mezi oběma manželi, svědčí i další výpovědi známých. „Vše se točilo okolo Nancy. Pokud byla mimo dohled, Bill ji vždy hledal,“ uvedl pečovatel Sam Wilkinson.

Požár

VIDEO: Senior vysypal popel do kontejneru, od něj mu shořela střecha nad hlavou

Ačkoliv manželé nikdy neměli děti, příbuzní vzpomínají, jak se s láskou starali o své neteře a synovce. Aktivní byli i v rámci své komunity, oba byli členové několika místních organizací a klubů. Bill během života pracoval jako zedník a v mládí se jako voják účastnil bojů v korejské válce. Nancy, kterou rodina označila za „temperamentní a energickou“, zase 35 let řídila banku v Ohiu.

Není tak divu, že se jejich pohřbu, který se konal 2. ledna, zúčastnilo podle serveru Daily Record přes 200 lidí. Na přání zesnulého páru účastníci smutečního obřadu namísto květin poslali neziskové křesťanské organizaci v Kentucky.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!