Lavrov o plánu zabít české politiky: Podle mě je to nesmysl

Na tiskové konferenci reagoval ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na údajný plán zabití českých politiků, o kterém před několika dny psal týdeník Respekt.
Sergej Lavrov
Sergej Lavrov
facebook/Sergej Lavrov

reklama

Podle ruské agentury RIA Novosti Sergej Lavrov označil něco takového za nemyslitelné.

„Pokud máte jistotu, že u některého cestujícího se v zavazadle nachází jed, můžete nechat takového člověka projít? Jak můžete dovolit, aby se ocitl na vašem území? To je prostě, podle mého názoru, nemyslitelné,“ řekl ruský ministr zahraničí a dodal, že pro rozumně uvažujícího člověka není možné uvěřit skutečnosti, že by Česká republika na své území pustila někoho se smrtící látkou.

V Petrohradu se protestovalo kvůli Koněvovi

U českého konzulátu v Petrohradu se protestovalo kvůli Koněvovi

Ruská média přináší tuto agenturní zprávu a k tomu dodávají navíc prohlášení Lavrova, že „Ruská federace očekává reakci českých orgánů na návrh k zahájení dialogu o hrubém porušení povinností vyplývajících ze společné dohody z roku 1993 o základech přátelských vztahů při demontáži pomníku sovětského maršála Ivana Koněva.“

Sergej Lavrov dodal, že Česká republika je podle zmíněné dohody povinna „s úctou chránit a zpřístupnit památky, včetně pomníku maršála Koněva.“

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti)

ROZHOVOR s pražským primátorem Hřibem: Chráním svobodu vyjadřování nejen pro sebe

Ruské velvyslanectví už dřív označilo dotyčný článek Respektu za nehorázné a lživé pomluvy a součást diskreditační kampaně v českých médiích. České ministerstvo zahraničí dalo prostřednictvím mluvčí Zuzany Štíchové najevo, že tuto reakci považuje za nepatřičnou, protože se v ní ambasáda ohrazuje proti svobodě médií.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!