Lék na osamělost? Podle Mayové to je tanec a jiné kolektivní aktivity

Cítíte se osaměle? V Anglii vám můžou lékaři předepsat taneční kurzy. Novinku oznámila premiérka Theresa Mayová jako řešení pro lidi, kteří trpí osamělostí.
V Anglii vám můžou lékaři na osamělost předepsat taneční kurzy
V Anglii vám můžou lékaři na osamělost předepsat taneční kurzy
pixabay.com

reklama

Praktičtí lékaři ve Velké Británii se denně setkají až s pěti pacienty, kteří trpí samotou. Britská vláda pak uvádí, že okolo dvou set tisíc starších lidí někdy i více než měsíc nepromluví s přítelem ani s příbuzným. Rozhodla se tak, že těmto lidem zprostředkuje taneční kurzy a jiné činnosti v kolektivu.

„Tato strategie je pouze začátkem dlouhé a rozsáhle sociální změny v naší zemi. Je to ale zásadní krok pro ukončení osamělosti v našich životech,“ uvedla pro BBC britská premiérka Theresa Mayová. Do roku 2023 chce vláda poskytnout finanční prostředky na začlenění pacientů do činností, jako jsou kurzy vaření nebo pěší kluby. Zároveň chce pacientům poskytnout možnost se zapojit do různých uměleckých skupin.

Nejzdatnější švýcarské alpinistky? Krávy!

Nejzdatnější švýcarské alpinistky? Krávy! Každoročně šplhají do hor za lepší pastvou

Vláda bude spolupracovat s poštou

Podle Mayové by nové sociální předpisy ulevily Národní zdravotní službě NHS a zlepšily by kvalitu života pacientům. Chce investovat další skoro dva miliony liber na komunitní projekty - například na vytvoření nových kaváren, uměleckých prostor nebo zahrad.

Aby byli informovaní i ti nejosamělejší jedinci, bude vláda spolupracovat s poštou. Doručovatelé totiž mnohdy bývají jediní, se kterými se tito samotáři dostanou do styku. Projekt chtějí podpořit i firmy jako Sainsbury, Transport for London nebo Britský červený kříž, které budou podporovat ve zdraví a sociálním blahobytu své zaměstnance.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!