Lékařka ze soukromé laboratoře v karanténě? Jsem v pořádku a doma, hlásí na Facebooku

O poprask se postaral ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), který na páteční tiskové konferenci uvedl, že lékařka ze soukromé laboratoře špatně manipulovala se vzorkem a je v karanténě. Sama lékařka ale na Facebooku kliniky uvedla, že je v pořádku a doma.
Lékařka ze soukromé laboratoře v karanténě není
Lékařka ze soukromé laboratoře v karanténě není
archiv FTV Prima

reklama

„Je to trošku paradoxní, co se stalo. Nikdo této klinice nic nezakázal. Musím ale říci jednu věc, která je tak hořce úsměvná, kdy došlo u toho druhého vzorku pozitivního k tomu, že ten pán nekontaktoval ani svého lékaře, ani hygienickou stanici, prostě tu laboratoř si vyhledal, šel tam osobně na odběr a odebírala ho zaměstnankyně, která vlastně toto má na starosti v té soukromé laboratoři a podle všeho velice nestandardním způsobem tak, že sama ta paní doktorka je v karanténě Na Bulovce,“ uvedl s tím, že právě z tohoto důvodu musí resort velice pečlivě vybírat laboratoře, které mohou testy provádět.

Celé vyjádření ke karanténě lékařky ze soukromé laboratoře si můžete pustit zde:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) o karanténě lékařky ze soukromé laboratoře

Sama lékařka se k celé situaci vyjádřila na Facebooku kliniky. „Po nekonečné sérii telefonátů a mailů, dotazujících se na můj zdravotní stav, jsou nervy trochu na pochodu,“ uvedla vedoucí soukromé laboratoře Tilia Soňa Peková. Navíc upozornila, že se u nich odběrové místo není. „Přijímáme pouze pečlivě a bezpečně zabalené vzorky a všechny další činnosti probíhají v souladu se správnou laboratorní praxí,“ upřesnila.

Ministr Vojtěch následně v sobotu dopoledne zveřejnil na svém účtu na sociální síti omluvu. „Bohužel jsem od kolegů dostal špatnou informaci. Spletl jsem se a mrzí mě, že jsem paní doktorku vystavil takové negativní publicitě,“ napsal. Přitom ještě ráno si resort prostřednictví své mluvčí na tvrzení trval.

Přímo v laboratoři natáčel štáb zpravodajství TV Prima, jak to tam vypadá a jak probíhalo testování kvůli koronaviru, se můžete podívat zde:

Více pro vás chystáme do Velkých zpráv!

reklama

reklama