Letadlo jen pro sebe? Obyčejný let do teplých krajin se změnil v nezapomenutelný zážitek!

Karon Grieve čekal pořádný šok po nastoupení do letadla, které mířilo na řecký ostrov Kréta. Na palubě totiž kromě ní nebyl žádný jiný cestující.
Skotka zažila jedinečný let
Skotka zažila jedinečný let
youtube/MARYY Official

reklama

Skotka se chystala letět na Krétu letadlem, které obvykle pojme až 189 cestujících. Na letišti v Glasgow se však dozvěděla, že do Řecka s ní nebude cestovat ani zdaleka tolik pasažérů. Karon, která na Krétu letěla napsat kriminální román, byla velmi překvapena už jen tím, jak málo lidí bylo v letištní hale. „Na konci letní sezony bych očekávala mnohem více lidí cestujících za teplem,“ řekla Skotka pro server BBC.

Když se poté od pracovníka za přepážkou dozvěděla, že je jednou ze tří cestujících letu společnosti Jet2, nevěřila vlastním uším. Ale ten největší šok měl teprve přijít. Když byli tři pasažéři personálem vyzváni ke vstupu na palubu letadla, Karon zjistila, že je jedinou cestující.

ilustrační foto- Řecko
ilustrační foto- Řecko

Na let, za který zaplatila v přepočtu pouhých 1322 korun, skotská spisovatelka nikdy nezapomene. „Byl to nezapomenutelný zážitek. Jako jediná cestující, jsem si užívala veškerý servis jako VIP pasažér, bavila se s celou posádkou a i sám kapitán mě přišel pozdravit,“ řekla BBC Karon.

A právě kapitán se postaral o to, aby pro Karon byl let ještě zajímavějším. Vždy, když letěli nad nějakou zemí, ozvalo se z kokpitu hlášení typu: „Ahoj Karon, právě po své levé straně můžete vidět Chorvatsko,“ vyprávěla nadšená Skotka.

Paní Grieve se svěřila, že na Krétě má v úmyslu strávit celý měsíc. Na ostrově se chystá psát knihu. A i když by se jí velmi líbilo zažít tento nevšední zážitek znovu, je si vědoma toho, že se to nestane. Mluvčí společnosti Jet2 pro BBC uvedla, že to byl poslední let v tomto roce z Glasgow na Krétu. „Jsme velmi rádi, že Karon měla možnost zažít takový nadstandartní let,“ dodala mluvčí společnosti. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!