Letadlo se během přistání v Hondurasu rozlomilo v půli. Všichni cestující přežili

Americké soukromé letadlo Gulfstream G200 Galaxy N813WM se v úterý doslova rozlomilo na dvě části při nevydařeném přistání na honduraském mezinárodním letišti v Tegucigalpě. Letadlo sjelo z ranveje a skončilo na silnici. Nikdo z cestujících nezemřel, šest lidí bylo zraněno. Informace přinesla zahraniční média.
Havárie letadla v Hondurasu
Havárie letadla v Hondurasu
Twitter/The Star

reklama

Soukromé letadlo mělo podle úřadů havarovat v 11:15 místního času. Stroj sjel z ranveje mezinárodního letiště v Tegucigalpě a skončil na silnici. Při havárii strhnul elektrické vedení a na 50 tisíc odběratelů přišlo dočasně o elektřinu.

Na místo nehody okamžitě přijeli hasiči a záchranáři. Ti vyprostili z letadla všechny cestující. Šest lidí, kteří byli v době havárie na palubě letadla, se zranilo, ale podle lékařů jsou ve stabilizovaném stavu. Informace o celkovém počtu cestujících se rozcházejí. Některé zdroje uvádějí šest, jiné devět. Přesné číslo zatím honduraské úřady nezveřejnily. O život ale prý nikdo nepřišel.

Mezinárodní letiště v Tegucigalpě je považováno za druhé nejnebezpečnější letiště na světě. Letiště nemá dostatečně dlouhou přistávací dráhu, je obklopeno horami a také se nachází velmi blízko obytné zóny.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!