Létání s Ryanair je sice levné, ale neekologické: Letecká společnost patří k největším evropským znečišťovatelům prostředí

Letecká společnost Ryanair sice patří mezi levné dopravce, ale přední příčky drží i na jiném žebříčku. Podle evropských údajů pro dopravu a životní prostředí je právě společnost Ryanair jediným leteckým dopravcem, který se zařadil na seznam deseti největších znečišťovatelů v Evropě.
Ryanair
Ryanair
pixabay.com

reklama

Informace, které uvádí server BBC, říkají, že je to vůbec poprvé, co se na seznam deseti největších znečišťovatelů v Evropě dostala společnost, která nevyrábí elektřinu z uhlí. Ty nejhorší jsou v Německu (sedm závodů) a jedna elektrárna v Polsku a Bulharsku. Zbývající místo na seznamu doplňuje právě Ryanair.

Podle údajů vzrostly emise oxidu uhličitého společnosti Ryanair v loňském roce o 6,9%. Zajímavé je, že sám dopravce se považuje za „nejekologičtější a nejčistší leteckou společnost v Evropě“.

Muž hodil minci do motoru letadla

Aerolinky chtějí žalovat muže, který hodil do motoru letadla mince. Důvod, proč to udělal, vás šokuje

V loňském roce zahájila letecká společnost dokonce novou politiku v oblasti životního prostředí a stojí si za tím, že cestující mají nejnižší emise CO2 na jeden ujetý kilometr, než kterákoli jiná letecká společnost.

Emise leteckého průmyslu nejsou lhostejné ani Mezinárodní organizaci pro civilní letectví (ICAO), která zavedla vlastní směrnice pro emise leteckého průmyslu. Aerolinky vyzvala, aby se snažily vykompenzovat zvýšení emisí výsadbou stromů nebo investicemi do čistších technologií.

reklama

reklama