Letecká společnost chce zrušit alkohol poté, co se kvůli opilým cestujícím zpozdil let na Ibizu

Letecká společnost Ryanair požaduje zákaz alkoholu na irských letištích poté, co kvůli opilým pasažérům cestujícím z Dublinu na Ibizu muselo letadlo nečekaně přistát v Paříži.
letecká společnost Ryanair
letecká společnost Ryanair
pixabay.com

reklama

Podle serveru RT letecká společnost Ryanair požaduje zákaz prodeje alkoholických nápojů na letištích v Irsku před desátou hodinou ranní. Za razantními požadavky společnosti může dvacítka opilých Irů, kteří jsou zodpovědní za spoušť na palubě a mimo jiné i přistání v Paříži, kvůli kterému nabralo letadlo tříhodinové zpoždění. 

„Letadlo bez komplikací přistálo na letišti v Paříži, tři cestující byli zadrženi policií, po třech hodinách letadlo pokračovalo na Ibizu,“ řekla mluvčí společnosti Ryanair Robin Kiely.

Podle mluvčí společnost Ryanair nebude tolerovat takové chování, které narušuje bezpečnost a pohodlí ostatních cestujících. Letecká společnost proto vyzývá irská letiště, aby omezila prodej alkoholu na „dva nápoje na cestujícího a žádný prodej alkoholu před desátou hodinou ranní,“.

Letecká společnost nabízí pomoc lidem v nouzi

Letecká společnost Cathay Pacific boří zajetá pravidla: Letušky mohou nosit kalhoty

Lety na párty ostrov Ibiza jsou pověstné velkým hlukem a neukázněnými cestujícími. Velmi často začínají pasažéři s pitím ještě dřív než po přistání na ostrově. Společnost Ryanair již zakázala cestujícím nákup alkoholických nápojů bez cla a nyní žádá omezení alkoholu i na letišti.

Žádost letecké společnosti ale irská letiště nevyslyšela. Podle dublinského letiště je návrh společnosti Ryanair velmi přísný a tento zákaz by měl dopad na všechny cestující. A ti si to rozhodně nezaslouží.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!