Letecké tragédie konce roku: V Kostarice i u Sydney se zřítila soukromá letadla

1. 1. 2018 ZPRÁVY: KONEC ROKU POZNAMENALY VE SVĚTĚ LETECKÉ TRAGÉDIE
1. 1. 2018 ZPRÁVY: KONEC ROKU POZNAMENALY VE SVĚTĚ LETECKÉ TRAGÉDIE

reklama

Konec roku poznamenaly dvě tragické letecké nehody. Dvanáct lidí zahynulo při pádu malého soukromého letadla v Kostarice. Na palubě byli dva piloti a deset amerických turistů, z toho pět členů jedné rodiny. Podobná tragédie se stala také u australského Sydney. Při havárii tam zahynula celá rodina britského podnikatele a milionáře Richarda Cousinse.

Rodina Steinbergových z newyorského předměstí si vyrazila do Kostariky na vánoční prázdniny. Rodiče chtěli svým třem synům ukázat všechna zajímavá místa a tak se po týdnu na břehu Pacifiku vydali navštívit hlavní město San José ve vnitrozemí. Tam už ale nikdy nedoletěli. Letadlo se zřítilo několik vteřin poté, co opustilo startovací dráhu.

„Naši kolegové už nemohli nikomu pomoci. Letadlo začalo po pádu hořet a našli jsme jen mrtvá těla a ohořelé trosky,“ uvedl velitel zásahu Jahny García. Podle vyšetřovatelů mohlo být příčinou neštěstí větrné počasí, které už den předtím znemožnilo přistání letadla v Punta Islita, tedy letišti, odkud rodina odlétala.

Letecká doprava je nejbezpečnější na světě

Může jeden pták zničit moderní letadlo? Statistika dává nečekané odpovědi

S milionářem zemřeli i oba jeho synové

Podobně tragický byl konec roku i pro rodinu britského milionáře Richarda Cousinse. Osmapadesátiletý majitel obřího cateringového řetězce zahynul s celou svou rodinou při havárii hydroplánu nedaleko australského Sydney.

V letadle s ním cestovali jeho dva synové ve věku 25 a 23 let, snoubenka a její jedenáctiletá dcera. Letadlo spadlo do řeky Hawkesbury krátce po startu, nikdo na palubě neměl šanci přežít.

ilustrační foto

Kvůli žertu přišel o život muž: Po falešném tísňovém volání policie zastřelila nevinného

Do rukou letecké společnosti Sysdney Seaplanes se svěřila i Pippa Midletonová

„Zatím neznáme příčinu nehody. Pilot byl velmi zkušený, měl nalétáno přes 10 tisíc hodin. Snažíme se všemi silami zjistit, co se stalo. Prozatím jsme do odvolání pozastavili všechny lety,“ řekl ředitel letecké společnosti Aaron Shaw.

Sysdney Seaplanes je přitom známá společnost poskytující vyhlídkové lety nad mořem. Ostatně do jejich rukou se nedávno svěřila například i sestra britské vévodkyně Kate Pippa Midletonová, když byla v Sydney s manželem na líbánkách. Co se mohlo během osudného silvestrovského letu přihodit, zatím zůstává záhadou.

reklama

reklama