Letní doprava v Praze: Velké opravy zablokovaly celé centrum

Vypadá to, že o letošních prázdninách se budou muset řidiči obrnit velkou dávkou trpělivosti. V centru Prahy totiž včera začaly plánované opravy. Doprava kolabovala celý den a podle posledních informací tomu nebude jinak celé léto. Opravy se týkají například Wilsonovy ulice, Jiráskova mostu či silnice K Barrandovu.
Dopravní kolaps
Dopravní kolaps
Twitter/PID

reklama

Neuvěřitelný kolaps zažila Praha včera prakticky během celého dne. Začaly totiž plánované letní opravy, které se nevyhnou ani centru metropole. Zásadních rekonstrukcí se dočká desítka hlavních tahů a příští týden přibydou další. Ty se kromě opravy Wilsonovy ulice či Jiráskova mostu, budou týkat také ulice K Barrandovu, nebo ulice Jana Želivského.

Včerejší kolaps připisuje mluvčí TSK Barbora Lišková právě zahájení rekonstrukcí a abnormálnímu počtu dopravních nehod. Podle mluvčí pražské policie Tomáše Hulana za zácpy mohou také sami řidiči. Ti jsou podle něj občas pohodlní a raději, než aby využili služby MHD, chtějí do centra jet vlastním vozidlem.

 

 

I MHD, převážně tramvajové linky, měly od samého rána zpoždění. A ani v 18:00 se podle informací na twitteru Pražské integrované dopravy situace nelepšila.

Jak mluvčí DPP Aneta Řehková, tak mluvčí pražské policie věří, že v následujících dnech se doprava ustálí a zácpy a kolapsy nebudou tak zásadně ovlivňovat plynulost dopravy.

Informace o plánovaných rekonstrukcích najdete na webu Technické správy komunikací hl. m. Prahy a také na webu Pražské integrované dopravy.

reklama

reklama