Letošní srpen by třetím nejteplejším v historii. V září bude teplé počasí kazit déšť

Letošní srpen byl podle meteorologů třetím nejteplejším od roku 1961, odkdy sledují měsíční průměrné teploty. I první týden v září budou teploty zůstávat nad dlouhodobým průměrem. Teplé počasí bude ale kazit déšť.
Prázdniny se o víkendu rozloučí deštěm
Prázdniny se o víkendu rozloučí deštěm
pixabay.com/helium_park

Oproti dlouhodobému normálu byla průměrná teplota letošního srpna vyšší o 3,3°C. S teplotou 20,6°C se zařadil na třetí místo nejteplejších srpnů od roku 1961. Tepleji bylo jen v roce 1992 a v roce 2015.

„Přesto, že teplota vzduchu na našem území ke konci léta postupně klesala, zůstává ještě na hodnotách nad dlouhodobým průměrem,“ uvedli meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) v předpovědi na následující čtyři týdny.

Speciální terapie pro malého Míše je velice finančně nákladná

O postiženého desetiletého Míšu pečují prarodiče. Snaží se sehnat peníze na speciální léčbu

I září bude teplotně nadprůměrné

Vůbec nejteplejší počasí na nás čeká v týdnu, kdy poprvé po prázdninách usednou žáci do školních lavic. Rtuť teploměru se bude nejčastěji pohybovat kolem 23°C. Nicméně teplé počasí bude kazit déšť.

„Srážek bude pravděpodobně nejvíce v prvním předpovědním týdnu, následně očekáváme postupné slábnutí srážkové činnosti, což celkovou vláhovou bilanci v oblastech s velkým srážkovým deficitem zmírní jen částečně,“ upřesnili meteorologové.

Europoslanci Jiřími Paynovi ohlodala v kanceláři dokumenty myš

Europoslanci se po „prázdninách“ vrací do Bruselu: Zdechovskému se kupí papíry na stole, Paynovi v kanceláři ohlodala dokumenty myš

První školní den proprší

Školáky do lavic vyprovodí oblačno až zataženo a déšť. Navíc se ojediněle mohou objevit i bouřky. Teploty se budou pohybovat od 22 do 26°C.

V úterý se mohou ojediněle ráno objevit mlhy. Den pak bude ve znamení oblačné až polojasné oblohy. Místy se mohou objevit přeháňky, které by ojediněle mohly přejít i v bouřky. Rtuť teploměru dosáhne až na 27°C.

Nic se nezlepší ani v druhé polovině pracovního týdne. I nadále se mohou ráno tvořit místy mlhy. Přes den pak bude polojasno až oblačno a hrozit budou ojedinělé bouřky, Teploty se budou pohybovat od 21 do 26°C.

reklama